Jelgavā un Ozolniekos tiksies Latvijas badmintonisti

11. un 12. novembrī Jelgavā un Ozolniekos notiks Latvijas komandu čempionāts badmintonā, informē Latvijas Badmintona federācija.

Sestdien, 11. novembrī, LLU Sporta centrā Jelgavā notiks A līgas kvalifikācijas turnīrs un B līgas turnīrs, bet svētdien, 12. novembrī, Ozolnieku Sporta centrā notiks A līgas finālturnīrs. Izšķirošā finālspēle ieplānota pulksten 18, to tiešraidē rādīs “Sportacentrs TV”. Šogad par Latvijas čempiona titulu cīnīsies 12 komandas, bet B līgas turnīrā piedalīsies piecas komandas. Uz Latvijas čempionātu komandas ir pieteikušas 164 spēlētājus.

A līgā piedalās 12 komandas. Svētdienas finālturnīrā piedalīsies astoņas komandas. Sešas uz finālturnīru kvalificējās saskaņā ar reitingu, bet vēl divas finālturnīra komandas tiks noskaidrotas sestdienas kvalifikācijas turnīrā, kurā piedalīsies sešas komandas. B līgas turnīrā šogad piedalīsies piecas komandas.

Komandu čempionātā ir piecas savstarpējas spēles: vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēles, jauktā dubultspēle. Tādējādi komanda var uzvarēt ar 5-0, 4-1 vai 3-2. Spēlējot izslēgšanas spēles, pietiek arī ar 3:0, un tad no komandu savstarpējas vienošanās ir atkarīgs, vai tiks izspēlētas atlikušās spēlēs. Viens spēlētājs var piedalīties ne vairāk kā divās spēlēs, tādējādi komandas minimālais sastāvs ir četri dalībnieki: divi vīrieši un divas sievietes. Ja katru spēli spēlē cits spēlētājs, tad maksimālais spēlē iesaistīto skaits ir astoņi spēlētāji. Komandā var pieteikt līdz 12 spēlētājiem, tai skaitā rezervistus.

Lai gan badmintons ir individuālais sporta veids, daudzviet pasaulē vislielākā mediju un skatītāju interese ir tieši par komandu klubu turnīriem. Ļoti spēcīgas badmintona līgas ir Vācijā, Dānijā, Anglijā, Francijā, Krievijā. Valstu čempioniem katru gadu jūnijā ir iespēja sacensties Eiropas čempionātā klubu komandām. Komandu čempionāti notiek arī Eiropas un pasaules valstu izlašu līmenī, tai skaitā U17, U19 vecuma grupās.

Arī badmintona spēlētāji no Latvijas piedalās ārvalstu čempionātos. Piemēram, Niks Podosinoviks spēlē Dānijā, Aija Pope Vācijā, Ieva Pope Nīderlandē, Jekaterina Romanova un Monika Radovska spēlē Francijas līgā. Tāpēc šie Latvijas spēcīgākie spēlētāji šogad nepiedalās Latvijas komandu čempionātā.

2017. gadā Eiropas klubu čempionātā piedalījās arī komanda no Latvijas – Valmieras badmintona klubs, kurš 2016. gada Latvijas čempionātā izcīnīja 2. vietu. “Mums tā bija reāla iespēja uzspēlēt ar pasaules top simtnieka spēlētājiem, ar kuriem Latvijas spēlētājiem ikdienā nav iespējas spēlēt. Šādos turnīros ir jāpiedalās! Tas, manuprāt, liks mums paraudzīties uz badmintonu ne tikai kā individuālo sporta veidu, bet arī mācīs mums uzlabot komandas garu. Ar baltu skaudību skatījos uz spāņiem – cik nepiespiesti tas viņiem sanāk. Tas ilgtermiņā veicinās badmintona izaugsmi Latvijā,” par Milānā pieredzēto stāsta Valmieras badmintona kluba vadītājs Elmārs Pitura.

2015. gadā Latvijas čempionāta finālturnīrā pirmo reizi uzvarēja Siguldas badmintonisti, finālspēlē pārspējot Rīgas badmintona skolas audzēkņus, kas iepriekš Latvijas čempionātos bija uzvarējuši deviņus gadus pēc kārtas. Siguldas badmintona klubs uzvarēja arī 2016. gadā.

“Joprojām nav atmesta doma rīkot Latvijas klubu komandu čempionātu visas sezonas garumā. Lai gan badmintons ir individuāls sporta veids, tomēr vislielākā mediju, līdzjutēju, pašvaldību un sponsoru interese ir par komandu turnīriem. Tā ir mūsu iespēja popularizēt badmintonu, iespēja attīstīt klubus, panākot lielāku mediju, pašvaldību un sponsoru atbalstu,” stāsta Latvijas badmintona federācijas ģenerālsekretārs un Jelgavas badmintona kluba vadītājs Kristians Rozenvalds.

Viņš informē, ka 2018. gadā iecerēts sākotnēji noskaidrot reģionālos čempionus Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Rīgā. Atsevišķs turnīrs varētu būt arī Latvijas augstskolām. Cits kvalifikācijas turnīrs varētu būt tām komandām, kuras nevar vai nevēlas piedalīties reģionālajos turnīros. Pēc tam notiktu vienas dienas sabraukuma finālturnīri. Sākumā būtu C līgas finālturnīrs, kurā piedalītos reģionālo un kvalifikācijas turnīru zemāko vietu ieguvēji, paredzot, ka C līgas uzvarētājiem ir iespēja vēl šajā sezonā piedalīties B līgas finālturnīrā kopā ar reģionālo un kvalifikācijas turnīru vidējo vietu ieguvējiem. Arī B līgas uzvarētājiem būtu iespēja vēl šajā sezonā piedalīties A līgas finālturnīrā kopā ar reģionālo un kvalifikācijas turnīru uzvarētājiem. Tādējādi iespēja izcīnīt 1. vietu būtu arī komandai, kas sākotnēji ir neveiksmīgi nospēlējusi reģionālajā vai kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas badmintona federācija ir iegādājusies licenci “Tournamentsoftware” līgas plānošanas programmai, kura tiks izmantota arī Latvijas čempionātā badmintonā klubu komandām, kas notiks 11.–12. novembrī Jelgavā un Ozolniekos. Ar šo programmu varēs vienlaicīgi izplānot un vadīt klubu komandu turnīrus, tai skaitā turnīra tabulas komandām, kā arī katru individuālo spēli, kas iepriekš nebija iespējams.

>>> Skatīt spēļu sarakstu un rezultātus Tournamentsoftware
>>> Skatīt Latvijas komandu čempionāta nolikumu


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas