Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas 4. vidusskola nominēta Eiropas izcilības balvai 1

Novērtējot Jelgavas 4. vidusskolas darbu, popularizējot fiziskās aktivitātes jauniešu vidū, Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) to nominējusi Eiropas izcilības balvai «#BeActive Education Award». Balvai nominētas vēl divas skolas – Ādažu vidusskola un Krimuldas vidusskola. Tā ir viena no trim Eiropas Sporta nedēļas balvām, kuras Eiropas Komisija pasniegs, lai īpaši godinātu Eiropas personības, izglītības iestādes un uzņēmumus vai iestādes, kuri savā darbībā veicina sabiedrības sportošanu, informē Sporta nedēļas organizatori.

«Ģimene un skola ir pirmā vide, kur jaunieši sāk veidot savus ieradumus, tajā skaitā – sapratni par veselīgu dzīvesveidu, fiziskajām kustībām un sporta nozīmi attīstībā un veselībā. Tāpēc ir ļoti būtiski, ka mācību iestādes to saprot un veido kustīgumu veicinošu vidi arī papildu obligātajām sporta stundām, iesaista vecākus,» stāsta LSFP prezidents Einars Fogelis.

Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova stāsta, ka skola ir bagāta ar sporta tradīcijām un kopš tās dibināšanas tuvāk pievērsusies basketbolam. «Vairāki Latvijas izlases spēlētāji sākuši spēlēt tieši Jelgavā. Kopš 2012. gada skolā var apgūt specializēto sporta programmu, kurā skolēniem tiek piedāvātas sporta nodarbības katru dienu, tāpat kā matemātika vai valodas. Savukārt, sākot ar pirmo klasi, ikviens bērns var pieteikties ārpusstundu sporta nodarbībām, kuru mērķis ir nodrošināt katram atbilstošu fizisko aktivitāšu kopumu,» stāsta N.Gorškova.

4. vidusskolas audzēkņi arī piedalās mērķtiecīgās sporta aktivitātēs, piemēram, Latvijas Olimpiskās komitejas rīkotajā iniciatīvā «Sporto visa klase», sacensībās pirmo klašu skolēniem ««Sportland» pirmie soļi basketbolā» un vēl citos ārpusstundu pasākumos. «Sportland» sacensībās skola izcīnījusi pirmo vietu un ieguvusi tiesības tikties ar slaveno NBA basketbolistu Kristapu Porziņģi, kā arī apmeklēt Latvijas basketbola izlases treniņu.

«#Be Active Education Award» ir radīta, lai atzīmētu mācību iestādes, kas veicina un atbalsta bērnu fizisko aktivitāti. «#BeActive Education Award» ir viena no trim «#BeActive Awards» balvām – pārējās divas izceļ uzņēmumus un personības. Uzņēmumu kategorijā nominēti «Swedbank», «Nordea», «Lattelecom», bet personību kategorijā – sporta un kultūras kustības «Ghetto Games» aizsācējs Raimonds Elbakjans.

Eiropas Komisijas rosinātā iniciatīva «Eiropas Sporta nedēļa» Latvijā jau otro gadu notiks no 17. līdz 23. septembrim. Tās mērķis – vairot sabiedrībā izpratni par aktīva dzīvesveida ieguvumiem, kā arī motivēt cilvēkus biežāk būt kustīgiem, nodarboties ar sportu. Eiropas Sporta nedēļas pasākumu nacionālais koordinators Latvijā ir LSFP.Foto: «Sportland» (4. vidusskolas skolēni tiekas ar Kristapu Porziņģi)

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas