Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielplatones internātpamatskola saņem badmintona inventāru

Četras Latvijas speciālās internātskolas – Pelču, Lielplatones, Sveķu un Spāres skola –, kas iesaistījušās Pasaules badmintona federācijas skolu programmā «Shuttle time», no labklājības ministra Jāņa Reira un Latvijas Badmintona federācijas prezidenta Mareka Gruškevica saņēmušas badmintona komplektus, informē Latvijas Badmintona federācija. Saņemt inventāru Labklājības ministrijā bija ieradušies visu četru skolu direktori.

Tieši šīs speciālās internātskolas kā sadarbības partnerus izvēlējās Latvijas Badmintona federācija. «Šo skolu pārstāvji bija aktīvi, atsūtot savus pieteikumus, kā arī audzēkņi jau šobrīd interesējas par badmintonu,» izvēli skaidro Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.

Badmintons ir iekļauts Latvijas Speciālās olimpiādes programmā, un jauniegūtais inventārs palīdzēs skolām vēl labāk sagatavoties gan Latvijas Speciālās olimpiādes, gan arī «Special Olympic» badmintona turnīram. Latvijas Speciālās Olimpiādes federācijā darbojas 30 dalīborganizāciju – Latvijas speciālās internātpamatskolas.

«Sporta inventārs speciālajās internātpamatskolās ir jo īpaši nozīmīgs, jo bērni skolā pavada 24 stundas. Iespēja brīvajā laikā spēlēt badmintonu ir mudinājums aktīvi trenēties un pilnveidoties. Ar sportu, tai skaitā badmintonu, varam radīt motivējošu vidi un celt pašapziņu, lai veicinātu virzīties un tiekties pēc augstākiem mērķiem,» badmintona inventāra pasniegšanas laikā teica labklājības ministrs Jānis Reirs.

«Badmintons ir individuāls olimpiskais sporta veids, kur viss ir atkarīgs no paša veikuma, no ātruma, no lokanības, no izturības, no reakcijas, kā arī prasmēm ātri pieņemt pareizāko lēmumu. Citu valstu kolēģi arī zinātniski ir pierādījuši, ka badmintons ārstē redzi,» badmintona kā sporta veida priekšrocības uzskaita Mareks Gruškevics.

Mareks Gruškevics uzskata, ka badmintons ir īpaši piemērota sporta spēle mazajās skolās, kur ir grūtāk noorganizēt pilnvērtīgu viena vecuma audzēkņu komandu basketbolā, florbolā, volejbolā vai futbolā. Badmintona spēlē pietiek ar diviem spēlētājiem, bet treniņā paralēli var darboties gan jaunāki un vecāki sportisti, gan zēni un meitenes, gan iesācēji un pieredzējušie spēlētāji.
Lai spēlētu badmintonu, nepieciešama zāle ar krāsotām, līmētām vai iezīmētām līnijām, 155 centimetru augstumā nostiprināts tīkls, badmintona raketes un badmintona bumbiņas. Sporta zālē, kurā ietilpst basketbola laukums, var ietilpināt vismaz četrus badmintona laukumus. Turklāt badmintona laukumu var iekārtot ne tikai sporta zālē, bet arī skolas aktu zālē, kā arī vestibilā, ja to ļauj griestu augstums. Badmintona laukuma izmēri ir 13,4 x 6,1 metrs.

Pasaules Badmintona federācijas skolu programmai «Shuttle time» Latvija pievienojās 2015. gada oktobrī, Dobeles novada Penkulē noorganizējot pirmo apmācības semināru sporta skolotājiem. Programmā ir 22 dažādu badmintona nodarbību piemēri, kā arī 89 video, kā vadīt badmintona nodarbību skolas vecuma bērniem. Gada laikā «Shuttle time» semināri ir noorganizēti arī Preiļos, Talsos, Saldū, Liepājā un Grobiņā, apmācot badmintona trenēšanas pamatos vairāk nekā 100 trenerus un sporta skolotājus.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas