Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Lielupes zandarts 2016» – 2,85 kilogramu smagumā (FOTO) 12

Četri desmiti makšķernieku un ap desmit vērā ņemamu zivju – tāda ir Jelgavas atklāto makšķerēšanas sacensību «Lielupes zandarts 2016» statistika, taču vēsturē būtu ierakstāms arī īpaši draņķīgais laiks, kāds, pēc copētāju teiktā, «varbūt pieredzēts tikai rudens pusē uz līdakām, bet pie zandartiem nav bijis».

«Ja nebūtu mači, tāpat vien brīvprātīgi uz upi nebrauktu,» drēgnajā lietū drebinādamies, apgalvoja pēc piecām stundām ar nepilnu 800 gramu zandartu no upes atgriezies Juris Kļaviņš. Taču vēlāk izrādījās, ka pat tik necilais loms atnesis Jurim sudraba medaļu, otrās vietas diplomu un balvu individuālajā konkurencē, jo, kā apliecina nosaukums un arī nolikums, – zandarts ir šo sacensību galvenā zivs ar divkāršu svara vērtību.

14 komandas ar diviem makšķerniekiem laivā un 12 «vieninieki» šodien kopš sešiem rītā, spītējot laikapstākļiem, centās izvilināt zivis Lielupē, posmā starp Iecavas un Svētes ietekām. Dažs, trīs četrās stundās pie loma neticis, meta mieru un brauca mājās, bet lielākā daļa tomēr nezaudēja cerību un možu garu līdz pat oficiālajam finišam. Gluži bez darba nepalika arī tiesnešu «korpuss» Sporta servisa centra direktora Jura Kaminska un Jelgavas Reģionālās vides pārvaldes vecākā inspektora Inta Rozes vadībā – sekojot, vai process notiek atbilstoši Makšķerēšanas noteikumiem LR ūdenstilpēs un sacensību nolikumam, vīri pēc katra ziņojuma par noķertu zivi devās upē pie veiksminieka to svērt un reģistrēt.

Pirmais jau ap pusseptiņiem rītā ar 1,7 kilogramu gramu zandartu pieteicās Aivars Voldeks. Vēlāk vēl pieķērusies nepilnu kilogramu smaga līdaciņa, un noslēgumā Aivaram, pēc paša vārdiem – necerēti, starp «vieniniekiem» tiek pirmās vietas balva. «Dēls ir lielāks makšķernieks par mani, pirms nedēļas Lielupē izvilka piecus un divarpus kilogramus smagas līdakas,» viņš palepojas ar astoņgadīgo Eduardu, kas šoreiz arī esot prasījies līdzi, tomēr pārlieku sliktā laika dēļ atstāts mājās.

Lielākais zandarts 2,85 kilogramu smagumā, izrādās, ievilināts saldenieka Egila Zeiliša un jelgavnieka Raita Sidraba komandas laivā. «Nabas ezerā esmu noķēris pāri pieciem kilogramiem smagu, bet Lielupē šis ir lielākais,» secina panākuma autors Egils. Kopā ar nelielu līdaciņu šodienas loms nodrošinājis abiem komandu vērtējumā otro vietu, bet pirmo ieņem divi jelgavnieki – Valters, uzvārdā Rubenis, un Roberts, uzvārdā Valters. «Valters jau ir galvenais, es no viņa pieredzes mācos,» pieticīgi bilst Roberts, taču šoreiz tieši viņš ir izvilcis gan 5,3 kilogramu zaļsvārci, saņemot balvu par maču lielāko zivi, gan vēl vienu līdaciņu 2,24 kilogramu svarā.

Valtera pieredze toties atklājas sarunā par Latvijas čempionātu spiningošanā, kur viņš ar vēl trim vīriem, gan ne jelgavniekiem, pēc pirmā posma esot pirmajā vietā. «Burtnieku ezerā divās dienās, tas ir, divreiz sešās stundās, noķēru 37 līdakas,» makšķernieks pastāsta, ka vērtējuma ieskaitē iet 20 lielākās zivis, bet ikviena tūlīt pēc nosvēršanas tiekot palaista atpakaļ. Čempionāta nākamais posms būs Alūksnes ezerā, bet trešais – Daugavā, kas, pēc Valtera sprieduma, tomēr par Lielupi esot zivīm bagātāka.

Pa vienam asarītim izvilkuši iecavnieki Marita Geidžūne un Aivars Blaumanis. Makšķerēšana ir abu aizrautība, ko nevarot ietekmēt slikti laikapstākļi, ja nu vienīgi Aivara skriešanas sacensību grafiks. Pārsvarā iecavnieki makšķerējot Garozas un Emburgas apkaimē, bet Jelgavā nākamreiz gatavojas ierasties uz nakts pusmaratonu.


Sacensību rezultāti

Individuāli

1. Aivars Voldeks (1,7 kg zandarts, 990 g līdaka)

2. Juris Kļaviņš (790 g zandarts)

3. Andris Staprāns (300 g asaris)


Komandas

1. Valters Rubenis/Roberts Valters (5,3 kg un 2,24 kg līdakas)

2. Raitis Sidrabs/Egils Zeilišs (2,85 kg zandarts, 910 g līdaka)

3. Vladimirs Balodis/Ruslans Matusevičs (1080 g un 940 g zandarti, 120 g asaris)Foto: Maija Laizāne, Mihails Čihiržins un Aigars Jurēvics

Pievieno komentāru

Komentāri 12

eriks

vajag mainit sacensibas noteikumus.lai tadi biezie specuki nebrauktu ar lielim zirgiem

pirms 3 gadiem, 2016.06.12 13:43

eriks

vajag rikot tikai amatieriem.vai lai sacensas sava starpa profini

pirms 3 gadiem, 2016.06.12 13:59

Marsels

Loti vājš apmeklētāju skaits, pateicoties sliktajiem laika apstākļiem, nu rezultāti ar ļoti švaki...profiņiem tik tiešām vajadzētu sacensties citā līmenī!

pirms 3 gadiem, 2016.06.12 15:06

sacensibam vajadzetu but tautas nevis ar profinu

sacensibam vajadzetu but tautas nevis ar profinu piedalisanos cits limenis visu noslauc

pirms 3 gadiem, 2016.06.12 18:01

SPEC

Vai sporta centram nav jadod ceki par dalibas maksu,kur paliek nauda,kase vai alkaholam........

pirms 3 gadiem, 2016.06.12 20:05

M A

Sacensibas ka gribu ta daru -cik gribu tik tereju-parejais sports neinterese

pirms 3 gadiem, 2016.06.12 20:51

Roberts Valters

Vīri būtu labāk gājuši mācities makškkerēt, tā vietā lai apkaunotu paši sevi ar komentāriem ko rakstat.

pirms 3 gadiem, 2016.06.12 20:59

Aivars Voldeks

Nesaprotu kā ar tik pieticīgu dalības maksu vispār var nodrošināt sacensību norisi un gadu no gada tik labas godalgas u.c. Tikai ar dalības maksu to nodrošināt, manuprāt, nemaz nevar. Paldies organizatoriem!

Par spečukiem divējādas domas. Ar lielu dzinēju un super aprīkojumu jau vien nepietiek, vajadzīgas arī zināšanas. Pāri visam veiksme tomēr ir noteicošais. Divas zivis spečukiem pa visu dienu:) drīzāk papildus azarts un būtu liels gods viņiem kādu reizi iekabināt lomu ziņā!:)

pirms 3 gadiem, 2016.06.13 10:38

valt

ar krutiem exalotiem un zirgiem i mulkis nokers

pirms 3 gadiem, 2016.06.13 20:12

Roberts Valters

Cepuri nost par Aivara komentāru.
Bet Valt tev lai kam makškkerēšanas tēma ir sveša, zinkā ja neko nesaproti tad labāk nerunā.
Pārlasi ko uzrakstiji :D

pirms 3 gadiem, 2016.06.13 23:09

dzintars

Valt,Tu tiešam esi tups.Uz reiz var redzēt ka Tu zivis,labākajā gadījumā,ķer lielveikalu akvārijos.Par kādiem 3vai 4eirikiem kilogramā

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 20:21

andis

sportisti zaudejusi limeni ja cinas ar svetdienas copmaniem.

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 21:30

Citas ziņas