Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LLU Sporta nama peldētāji cer uz baseina remontu (FOTO)

Ap trīssimt LLU studentu, ap pusotra simta Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas sportistu un audzēkņu, kā arī daudzi citi dažāda vecuma fizkultūrieši ikdienā ver pusgadsimtu nosvinējušā LLU Sporta nama durvis. Lai arī mūsdienu Jelgavā tapušas lielākas un modernākas sporta bāzes, šā nama unikalitāte ir sacensību standartiem atbilstošs peldbaseins. Aktuāls gan kļuvis jautājums par treneru piesaisti peldēšanā un citos sporta veidos, kas nav komerciāli pievilcīgi.
    
Vairākus gadu desmitus par būvuzraugu principialitāti LLU Sporta nama būvē liecināja sešas izbrāķētas betona jumta konstrukcijas jeb fermas, kas kā būvniecības atkritumi bija novietotas Pasta salā pie augstsprieguma elektrības balsta pamatnes. Agrākais LLU darbinieks Valdis Āboliņš atceras, ka šīs konstrukcijas nama būvlaukumā nācās izbrāķēt tādēļ, ka tās bija izgatavotas no neatbilstoša betona. «Pāri peldbaseinam ir 18 metru laidums, kas nav nekur atbalstīts, un tam jābūt drošam. Celtnieki gribēja būvēt tālāk, bet mēs abi ar LLU galveno inženieri Eduardu Jansonu sūdzējāmies Valsts celtniecības lietu komitejā. Tā atsūtīja ekspertus, un viņi atzina, ka baseina griestiem vajag citas fermas,» stāsta V.Āboliņš. Viņš piebilst, ka Zolitūdes traģēdija atgādina, cik būtiska jebkurā lielā būvē ir nesošo jumta konstrukciju stiprība.

LLU Sporta namam tā pastāvēšanas laikā bijuši pieci direktori: Jānis Raģis, Uldis Drusts, Ilgonis Šuksta, Viktors Valainis un Vitālijs Golubevs. Paralēli augstskolā darbojās arī Sporta klubs un Sporta katedra. 2014. gadā, uzlabojot augstskolas sporta dzīves vadību, tika izveidots LLU Sporta centrs, kurā strādā 42 darbinieki (tostarp seši treneri) un kuru vada Jānis Vītols. Sporta centra vadītājs stāsta, ka LLU studentiem atšķirībā no daudzām citām Latvijas augstskolām pamatstudiju 1. un 2. kursā nedēļā ir obligātas divas sporta nodarbības, kurās tie izvēlas kādu sporta novirzienu. 3. un 4. kursa studentiem sporta celtne pieejama brīvprātīgā kārtā. LLU Sporta centrā strādā arī ārštata treneri, kas, izmantojot augstskolas sporta bāzes, gatavo studentus sacensībām regbijā, lakrosā, orientēšanās sportā un vīriešu un dāmu futbolā, galda tenisā, orientēšanās sportā un badmintonā.

Šovasar LLU Sporta namā plānots remontēt peldbaseinu. Sporta speciālisti atzīst, ka atjaunot būtu nepieciešams arī lielo zāli. Piecdesmit gadu nemainītā grīda, ēkas pamatiem sēžoties, kļuvusi nelīdzena, un zāle nav derīga augstāka līmeņa sacensību rīkošanai. Tomēr vecie un jaunie sporta darbinieki, kas sirsnīgā gaisotnē pulcējās nama jubilejas sarīkojumā, uzskata, ka šī sporta bāze vēl labu laiku varēs kalpot studentu un jelgavnieku sportiskajai izaugsmei un veselīgam dzīvesveidam.


Visu rakstu lasiet otrdienas, 1. marta, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš 

Pievieno komentāru

Citas ziņas