Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Otro gadu Jelgavā notiks pasaules reitinga badmintona turnīrs

No 1. līdz 4.jūnijam Jelgavā jau otro gadu pēc kārtas notiks Pasaules reitinga badmintona turnīrs «Yonex Latvia International». Četru dienu garumā Jelgavas Sporta hallē tiks noskaidroti uzvarētāji visās piecās kategorijās – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēles. Latvijas spēlētājiem tā būs iespēja izcīnīt ļoti vērtīgos pasaules reitinga punktus tepat Latvijā.

Eiropas badmintona konfederācija ir saskaņojusi un internetā publicējusi «Yonex Latvia International 2017» turnīra nolikumu, kurā ir veiktas divas būtiskas izmaiņas salīdzinoši ar pagājušo gadu. Fināls vairs nebūs svētdienas rītā pulksten 10, bet gan pārcelts uz 17 vakarā, tādējādi paildzinot turnīra norisi, dodot iespēju vēl lielākam dalībnieku skaitam piedalīties kvalifikācijas turnīrā. Savukārt pamatturnīrā varēs piedalīties nevis 24 dubultspēļu pāri, bet gan 32.

«Fināla pārcelšana uz svētdienas pēcpusdienu bija ļoti svarīga, arī domājot par skatītāju piesaistīšanu. Iepriekšējo gadu pieredze liecināja, ka pamudināt skatītājus ierasties sporta hallē svētdien desmitos no rīta ir ļoti grūti. Turklāt jāņem vērā, ka 4. jūnijs būs diena pēc vēlēšanām, kad daudzi Latvijas iedzīvotāji būs pavadījuši laiku pie TV ekrāniem līdz vēlai naktij. Taču svētdienas 17 ir ļoti piemērots laiks, lai skatītāji varētu apmeklēt baudāmas badmintona spēles,» stāsta «Yonex Latvia International»direktors un Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

«Tāpat mums ļoti svarīgi bija palielināt iespēju turnīrā piedalīties vēl vairāk cilvēkiem. Atgādinu, ka pērn gaidīšanas listē palika vairāk nekā desmit potenciālie dalībnieki, tai skaitā arī Latvijas spēlētāji,» skaidro K.Rozenvalds, piebilstot – pasaules reitinga turnīros ir noteikta kārtība, ka uz viena laukuma dienas laikā nevar notikt vairāk par 20 spēlēm. Turklāt vienam spēlētājam vienā dienā nevar būt vairāk par divām spēlēm pamatturnīrā un vairāk par trim spēlēm kvalifikācijas turnīrā.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā šogad notiks jau ceturto gadu pēc kārtas. 2014. un 2015. gadā šāds turnīrs notika Rīgā ar nosaukumu «Yonex Rīga International», bet, sākot ar 2016. gadu, turnīrs ar nosaukumu «Yonex Latvia International» notiek Jelgavā. Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notika arī 2005. un 2006. gadā Inčukalnā ar nosaukumu «RSL Riga District International Badminton Tournament».

Pasaules Badmintona federācijas kalendārā Latvijā vienīgajam Pasaules reitinga badmintona turnīram ir rezervēts datums 22. nedēļas nogalē, kas ir no 1. līdz 4. jūnijam. Tāpat kā 2016. gadā, turnīrs notiks Jelgavas Sporta hallē, kas ir ļoti piemērota šādiem turnīriem.

«Jelgava ir ļoti piemērota vieta, kur sarīkot šādu pasaules reitinga badmintona turnīru. Te ir gan ļoti laba Sporta halle, gan pilsētas pieredze rīkot lielus pasākumus, gan pietiekams naktsmītņu skaits par pieejamām cenām. Turklāt Jelgava ir tuvu un ērti sasniedzama no lidostas, Rīgas ostas, dzelzceļa stacijas un autoostas,» izvēli par labu Jelgavai skaidro Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.

Pērn turnīram «Yonex Latvia International» bija pieteikti 190 spēlētāji no 20 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Balkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Polijas, Čehijas, Beļģijas, Anglijas, Velsas, Francijas, Šveices, Itālijas, Spānijas un Pakistānas. Latvijā ieradās arī 20 starptautiskie tiesneši no Dānijas, Anglijas, Vācijas, Somijas, Lietuvas, Zviedrijas un Igaunijas. Turnīrā laikā Jelgavā uzturējās vairāk nekā 250 ārzemnieku, vienlaicīgi aizņemot numuriņus teju visās Jelgavas viesnīcās.

2016. gadā «Yonex Latvia International» budžets bija gandrīz 30 tūkstoši eiro. Nepilnus astoņus tūkstošus piešķīra Latvijas Sporta federāciju padome, vienu tūkstoti piešķīra Jelgavas Sporta servisa centrs, vairāk nekā tūkstoti ieguldīja Jelgavas dome, vairāk par desmit tūkstošiem tika piesaistīti no sponsoriem, «Yonex» piešķīra badmintona spalvu bumbiņas 3500 eiro vērtībā. Atlikusī summa bija ieņēmumi no spēlētāju dalības maksām.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas