Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasaules čempions vada treniņnometni ūdens motobraucējiem Latvijā (FOTO) 1

Divas dienas Cenu pagastā speciāli aprīkotā ūdenstilpē treniņus Latvijas labākajiem ūdens motobraucējiem vadīja pieckārtējais pasaules čempions Kevins Reiterers. «Panākumu un slavas ziņā šis uzvārds mūsu sportā nozīmē to pašu, ko Braiants basketbolā vai Kairoli motokrosā,» iespēju uzklausīt titulētā viesa padomus par unikālu atzīst vairākkārtējais Latvijas un Baltijas čempions Jānis Uzars.

«Kevins spēj iedvesmot ar savu nebeidzamo cīņas sparu, turklāt ir ļoti atvērts un izpalīdzīgs, atbild uz visiem jautājumiem, neslēpj tehniskas nianses, pastāsta par treniņu metodēm. Viņš ir paraugs sportā,» atklāj J.Uzars, kas ar pasaules ūdens motosporta līderi pazīstams no tikšanās reizēm sacensībās kopš 2008. gada. Zinot, ka austrietis vada treniņnometnes arī citās valstīs, vairākiem Latvijas braucējiem radusies ideja – kāpēc gan ne pie mums?

«Esmu priecīgs sniegt savu pieredzi jaunajiem braucējiem,» sarunā ar «Ziņām» apstiprināja uz pāris dienām Cenu pagastā ieradies pasaules čempions, kura vadībā 14 Latvijas labāko ūdens motobraucēju pilnveidoja savas zināšanas un praktiskās iemaņas. Tieši pieredzi nevis «moča» kvalitāti, sportista fizisko sagatavotību vai cīņas gribu viņš nosauc arī par galveno panākumu atslēgu, atbildot uz jautājumu par uzvaras priekšnoteikumiem.

Kā stāvēt uz motocikla, kā iesēsties līkumos, kā braukt sarežģītā trasē ar divām trim bojām uz vienu pusi, kā veikt asu pagriezienu par 360 grādiem – šīs un citas nianses treniņu dalībnieki līdzās titulētajam meistaram varēja apgūt praksē. Tāpat arī izzināt viņa treniņrežīmu, lai censtos samērot ar savējo, vai noskaidrot šo to par ūdensmotociklu būvi, jo sportists ir konstruktors izmēģinātājs rūpnīcā. Sporta tēmas piesātinātas bija treniņiem atvēlētās dienas, bet, lai viesis nepaliktu Latviju neredzējis, sagādāta iespēja Zemgales skaistumu skatīt no putna, tas ir, helikoptera, lidojuma.

No Jelgavas un Ozolnieku novada iespēju trenēties pasaules čempiona vadībā izmantoja J.Uzars, Baltijas top trijnieka braucēja GP klasē Krista Uzare, Grēta Zalcmane, Inese Līkuma, Pēteris Līkums, Kārlis un Kaspars Žūriņi, Gatis Lagzdiņš.Foto: Jānis Uzars

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas