Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pasaules “roņi” sapulcējas Jelgavā (FOTO)

Kluba “Jelgavas roņi” kausa izcīņa un pilsētas atklātais čempionāts, kas pēdējos gados izpelnījies starptautisku atzinību un ieguvis arī pasaules kausa “Winter Swimming World Cup” pirmā posma statusu, šogad uzņēma 290 peldētāju no 16 valstīm. “Elektroniski esam saņēmuši 240 pieteikumu, bet ir atļauts pieteikties arī sacensību dienā, tāpēc paredzu, ka būs ap trim simtiem,” pusstundu pirms starta šāviena lēsa rīkotāju kluba “Jelgavas roņi” vadītājs Aleksandrs Jakovļevs.

Deviņos gados dalībnieku skaits četrkāršojies
“Kluba pirmo kausa izcīņu sarīkojām 2009. gadā – ar 70 dalībniekiem no četrām valstīm,” atceras A.Jakovļevs. Būdams arī Jelgavas Jahtkluba komodors, viņš jau iepriekš prātojis, ka no rudens, kad burāšanas sezona galā, piestātni Pils salā var lieliski izmantot kā starta platformu ziemas peldēšanas sacensībām. Ideja iemantojusi vispirms Latvijas “roņu” un pamazām arī starptautisku ievērību, līdz lielā dalībnieku skaita dēļ 2015. gadā jau nācies pārcelt kausa izcīņu uz Pasta salu. Tur, starp Driksas un Lielupes tiltiem ierīkotajos deviņos sacensību celiņos, peldētāji arī šogad sacentās 14 dažādās distancēs. Rūdītākie savās vecuma grupās centās tikt pie pasaules kausa balvām, mērojoties spēkiem 25 un 50 metros brasā un tauriņstilā, 50 un 100 metros brīvajā stilā, 450 metru izturības peldējumā un 4x25 metru jauktajā komandu stafetē, bet iesācējiem tika piedāvāts nopeldēt 25 metrus bez laika kontroles vai arī vienkārši pamēģināt, kā ir iegremdēties ap +5 grādu vēsajā ūdenī.

Viešņa ar septiņu ledus jūdžu pieredzi
“Man vislabāk patīk 25 metru tauriņstils,” ar smaidu bilst visām pasaules kausa distancēm sagatavojusies ņujorkiete Džeimija Monahana (Jaimie Monahan). Salīdzinot ar viņas 2015. gadā nepilnās 33 stundās veikto 69 kilometru maratonpeldējumu Ženēvas ezerā, tas izklausās kā joks. Taču ziemas peldēšanā Džeimijai, izrādās, ir citi izaicinājumi, no kuriem viens šogad jau piepildīts. Viņa kļuvusi par pirmo personu Starptautiskās ledus peldēšanas acociācijas (International Ice Swimming Association) vēsturē, kas pieveikusi visas septiņas “Ice Mile” (1,6 kilometru) distances no mīnus 0,03 līdz mīnus 5 grādu aukstā ūdenī bez speciāla peldtērpa dažādos platuma grādos Eiropā, Okeānijā, Āzijā, Ziemeļamerikā, Āfrikā, Dienvidamerikā un aiz polārā loka.
“Ja ir auksts, man tīk īsās distances,” teic maratoniste Džeimija, kas peldējusi, kopš vien sevi atceras, bet pirms trim gadiem atklājusi arī ziemas ūdens pievilcību. Latvijā viņa esot jau trešo reizi, Jelgavā gan pirmo. “Ļoti laba vieta, jauki ļaudis,” sirsnīgā vienkāršībā secina pasaules TOP ledus peldētāja.
“Draudzīgi cilvēki, skaista zeme,” līdzīgi savas izjūtas raksturo arī čīliete Barbara Hernandesa un brazīliete Maria Luisa Lozano. Maria peldēt ziemā sākusi pirms gadiem diviem un secinājusi, ka tie 25 vai 50 metri aukstā ūdenī ir vienīgais brīdis, kad atpūšas viņas smadzenes. Barbaras nedaudz ilgākais ”roņa” stāžs ietver arī pasaules čempionātu pagājušajā gadā Tjumeņā. Bet abām kopīga ir atziņa, ka ziemas peldētāji nesacenšas vis cits ar citu, bet gan katrs pats ar sevi.

“Jelgavas roņi” – medaļām bagātākie
No Latvijas klubu kopumā iegūtajām 47 medaļām 25 izcīnīja mājinieki “Jelgavas roņi”, tostarp sešas nopelnītas sieviešu, bet 21 – vīru konkurencē. 
Divās grupās (dalībnieku līdz 150 gadu vecuma “kopsummā” un 150+) sacentās jauktās 4x25 metru brīvā stila stafešu komandas. Abos variantos pārāki bija Baltkrievijas četrinieki, bet jelgavniekiem otrā vieta 150+ grupā – sudraba godalgas ieguva Inga Gedroviča, Andrejs Iļjuks, Valērijs Kisļakovskis un Genādijs Iļjuks.
Uz Nāciju kausu, kura kandidātus vērtē pēc septiņu dažādās distancēs sasniegtu rezultātu kopsummas, šogad pretendēja trīs valstis – Latvija, Vācija un Polija. Šādā secībā tās arī sarindoja sportistu veikums, un vislielākie nopelni jau trešo gadu izcīnītās trofejas ieguvē bija “Jelgavas roņiem”. 

Mājinieku izcīnītās medaļas (pa vecuma grupām)
Zelts
Viktorija Gedroviča, 25 m brass (15–19 g.)
Inga Gedroviča, 50 m brīvais stils (45–49 g.)
Aleksandrs Jakovļevs, 25 un 50 m brass (45–49 g.)
Ivans Bergmanis, 25 m brass (65–69 g.)
Viktors Valainis, 50 m brīvais stils (75–79 g.)
Mihails Petrišins, 450 m brīvais stils (30–39 g.)
Jurijs Jakovļevs, 25 m brass (80+ g.)
Sudrabs
Inga Gedroviča, 25 un 50 m brass
Lada Vrubļevska, 50 m brīvais stils (45–49 g.)
Aleksandrs Jakovļevs juniors, 25 un 50 m brass, 25 m tauriņstils, 50 un 100 m brīvais stils (līdz 14 g.)
Aleksandrs Jakovļevs, 25 m tauriņstils, 50 m brīvais stils
Ivans Bergmanis, 25 m tauriņstils, 50 m brass un brīvais stils
Mihails Petrišins, 50 m brīvais stils
Bronza
Lada Vrubļevska, 25 m brass
Mihails Petrišins, 100 m brīvais stils


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Citas ziņas