Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmie Jelgavā ieradīsies Malaizijas badmintonisti

Lai piedalītos pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Latvia International”, kas notiks Jelgavā no 1. līdz 4. jūnijam, šodien, 30. maijā, Latvijā sāks ierasties badmintona spēlētāji no 30 valstīm, informē Latvijas Badmintona federācija. Kā pirmie Latvijā ieradīsies spēlētāji no tālās Malaizijas, kā arī divām Vidusjūras salām – Kipras un Maltas.

Pieci Malaizijas badmintona spēlētāji un viņu treneris Rīgā ielidos otrdien, 30. maijā, pulksten 13.15 ar reisu no Frankfurtes. Atbraucējiem no tik tālās Malaizijas sākotnēji tiks parādīta Rīga, bet pēcpusdienā viņiem jau ieplānots treniņš LLU Sporta centrā.

Malaizijas spēlētāji pēc turnīra Jelgavā dosies uz līdzīgu badmintona turnīru Kauņā, tādējādi vienā ceļojumā iekļaujot divus pasaules reitinga badmintona turnīrus. Tāpat kā Malaizijas spēlētāji, arī Francijas, Islandes, Norvēģijas, Kipras, Maltas, Rumānijas, Krievijas, Ukrainas un citu valstu badmintonisti pēc Latvijas turnīra dosies uz Lietuvas turnīru Kauņā.

Malaizijas spēlētāju klātbūtne Jelgavas turnīrā ir īpaši nozīmīga, jo Malaizija ir valsts, kurā dzīvo pasaules reitinga līderis Lī Čongs Vejs, turklāt 2016. gada Olimpiskajās spēlēs Malaizijas spēlētāji izcīnīja sudraba medaļas vīriešu vienspēlēs, vīriešu dubultspēlēs un jauktajās dubultspēlēs.

Malaizijas spēlētāji tiks izmetināti Jelgavas Tehnikuma kopmītnēs. Badmintona spēlētāji dzīvos arī LLU kopmītnēs, viesnīcās “Zemgale”, “Jelgava” un “Akva”, kā arī viesu mājā “Upeslīči”. Rīkotājiem ir informācija par 200 spēlētāju, treneru un tiesnešu izmitināšanu, bet vēl vismaz simts cilvēku naktsmītnes sarūpējuši patstāvīgi.

Turnīra rīkotāju pienākums ir sagaidīt spēlētājus lidostā, kā arī nodrošināt viņiem transportu līdz pasākuma norises vietai. Ap 200 dalībniekiem Rīgā ielidos ar lidmašīnu, bet būs arī vairāku valstu spēlētāji, kas uz Jelgavu dosies ar savu transportu. Spēlētāji no Ukrainas un Baltkrievijas uz Latviju ceļos ar autobusu, bet vairāki Krievijas spēlētāji – ar vilcienu.

Turnīra laikā Jelgavā uzturēsies arī 24 tiesneši no 16 valstīm, kā arī 40 līnijtiesneši, kas pārsvarā ir jaunie spēlētāji no Latvijas badmintona centriem, tai skaitā Liepājas, Talsiem, Siguldas, Valmieras, Olaines, Salaspils un Rīgas.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” notiks Jelgavā no 1. līdz 4. jūnijam, tam ir piereģistrēti 230 badmintonisti no 30 valstīm. Tas ir jauns rekords. Pērn uz Latvijas starptautisko turnīru pieteicās 186 badmintona spēlētāji no 18 valstīm. Šogad Latvijā būs pārstāvētas arī tādas tālās badmintona lielvalstis kā Ķīna, Indija un Malaizija.

Badmintona turnīrs “Yonex Latvia International 2017” Jelgavas Sporta hallē notiks četru dienu garumā. Ceturtdien, 1. jūnijā, paredzētas kvalifikācijas sacensības, 2. jūnijā no pulksten 9 notiks kvalifikācijas turnīra noslēdzošā kārta un pulksten 13 sāksies sešpadsmitdaļfināli. 3. jūnijā no pulksten 10 plānoti astotdaļfināli, bet vakarā pulksten 17 – ceturtdaļfināli, savukārt 4. jūnijā no pulksten 10 notiks pusfināli, bet pulksten 17 sāksies finālspēles. Jelgavas badmintona turnīrā, tāpat kā olimpiskajās spēlēs, tiks izcīnīti pieci medaļu komplekti – vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī vīriešu, sieviešu un jauktajās dubultspēlēs. Spēlētājam, kurš zaudējis spēli, turnīrs beidzas, un netiek izspēlēta arī spēle par 3. vietu, tāpēc bronzas medaļas tiek pasniegtas abiem pusfinālu zaudētājiem.

No Latvijas šogad piedalās 18 spēlētāji: Andis Bērziņš, Ardis Daniels Bedrītis, Artūrs Ķelpe, Edijs Līviņš, Guntis Lavrinovičs, Ieva Pope, Ivo Keišs, Jānis Vaivads, Jekaterina Romanova, Kristaps Kalniņš, Kristaps Vārna, Liana Lencēviča, Mairis Loiko, Monika Radovska, Niks Podosinoviks, Pauls Gureckis, Reinis Šefers, Una Berga.


Foto: ebay.com

Pievieno komentāru

Citas ziņas