Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas projekta «Sporto visa klase» trešā sezona; dalībnieku vidū arī mūspuses komandas

82 klases no 73 izglītības iestādēm visā Latvijā no jauna iesaistījušās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētajā projektā «Sporto visa klase», kam starts šodien dots Valmieras Vidzemes olimpiskajā centrā, informē LOK pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters. Līdz ar to piecas reizes nedēļā jeb katru mācību dienu sportos jau vairāk nekā 3000 skolēnu no 130 klasēm.

Projekta mērķis ir četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu iesaistīto klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu un sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) pilnveidojot metodisko programmu 3.–6. klašu grupai.

Šī gada projekta dalībnieku vidū ir vairākas mūspuses klases. Trešo klašu pulkā atrodamas Auces vidusskolas 3.a un 3.b klase, Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klase, 6. vidusskolas 3.b klase un 2. pamatskolas 3.a klase. Tāpat sportos Dobeles sākumskolas, Staļģenes vidusskolas, Jelgavas 4. sākumskolas, 4. vidusskolas un Tehnoloģiju vidusskolas ceturtie un 4. vidusskolas piektklasnieki, liecina informācija projekta mājas lapā.

Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā tiks rīkotas draudzības sacensības un vērtētas skolēnu sekmes. Katra reģiona labākajai klasei būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks maijā.

Projekts paredz katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu. Nodarbībās bērni attīstīs vispārējo fizisko sagatavotību, apgūs futbola iemaņas un peldēs vai vienkārši sportos svaigā gaisā.

Veicot projekta dalībnieku atptauju, 92 procenti skolēnu atzina, ka viņiem patīk piedalīties projektā «Sporto visa klase», 91 procents vecāku ļoti pozitīvi novērtēja projektu, savukārt skolotāji projektu kā ļoti pozitīvi novērtēja 94 procentos gadījumu.

«Izsaku gandarījumu, ka projekts «Sporto visa klase» jau pēc divām sezonām ir radījis tik plašu interesi sabiedrībā un, pats galvenais, ka tas ir radījis interesi bērnu vidū,» atklāšanas ceremonijā teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. «Vēlamies aktualizēt jautājumu par mūsu bērnu veselību un fizisko sagatavotību. Projekta realizācija pierādīs, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan tas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas.»

«Projekts ir ieguvis plašu atbalstu kā interesants, radošs un neapšaubāmi pozitīvs pasākums, kas vienlaikus nostiprina skolēnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm,» teic LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. «Esmu gandarīts, ka projekts «Sporto visa klase» ir ieguvis plašu pašvaldību un izglītības iestāžu atbalstu, vienlaikus aktualizējot diskusiju par ikdienas fizisko aktivitāšu nozīmi skolā.»

Atklāšanas pasākumā piedalījās visi 3. klašu grupu dalībnieki (trešklasnieki projektā iesaistās pirmo gadu), kā arī 4. klašu grupu finālsacensību dalībnieki un sešas 5. klases, kuras projektā piedalās jau trešo gadu.

Atklāšanas ceremonijā katra klase saņēma projekta «Sporto visa klase» karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam, savukārt Valmieras radošie jaunieši bija sagatavojuši interesantus priekšnesumus, kas priecēja atklāšanas pasākuma dalībniekus.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar programmu «Olimpiskā solidaritāte», pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors «Latvijas Mobilais telefons», LOK partneris «LDz Cargo» un sporta preču veikalu tīkls SIA «Sportland».


Foto: sportovisaklase.olimpiade.lv

Pievieno komentāru

Citas ziņas