Triju Zvaigžņu ordenis “Biolars/Jelgava” galvenajam trenerim

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā nolēmis piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni volejbola speciālistiem, kas devuši lielu ieguldījumu spēles attīstībā Latvijā, Pāvelam Seļivanovam un Jurijam Deveikum. P.Seļivanovam piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira, un viņš iecelts par ordeņa virsnieku, bet J.Deveikum – Triju Zvaigžņu ordeņa V šķira, ieceļot viņu par ordeņa kavalieri.

Vīriešu volejbola komandas “Biolars/Jelgava” galvenais treneris J.Deveikus ilgus gadus spēlējis Latvijas spēcīgākās volejbola komandas “Radiotehniķis” sastāvā, kopā ar to vairākkārt izcīnot PSRS čempionāta medaļas un trīsreiz – arī Eiropas kausu ieguvēju kausu. Jau trenera amatā vadījis arī Latvijas junioru un pieaugušo izlases vīriešiem, bet pēdējos gados – Ozolnieku un Jelgavas klubus Baltijas līgā.

P.Seļivanovs “Radiotehniķa” rindās aizvadīja 17 sezonas un sportista karjeru pabeidza ārvalstīs. Viņa kontā tāpat ir ir krietns PSRS meistarsacīkšu medaļu klāsts, kā arī augstākie tā laika tituli PSRS izlases sastāvā, tostarp zelta medaļa 1980. gada olimpiskajās spēlēs Maskavā. Patlaban P.Seļivanovs trenē bērnus Rīgas Volejbola skolā, kā arī Latvijas jauniešu izlases sievietēm.


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Citas ziņas