Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Virves vilcēji iegādājas starptautiski aprobētu inventāru

Virves vilkšanas klubs “Ozoli” īstenojis partnerības “Lielupe” un programmas “Leader” atbalstītu projektu “Sportojam kopā – veseli un laimīgi”, sarūpējot sporta veida tālākai attīstībai nepieciešamo inventāru. Kā uzsvērts projekta dokumentā, tā mērķis ir veicināt Ozolnieku un Jelgavas novadu iedzīvotāju iesaistīšanos sporta aktivitāšu dažādošanā, sekmējot arī kopīgu atbildību par dzīves kvalitātes uzlabošanu abos novados. Tāpat arī inventārs kalpos virves vilcēju treniņprocesā, komandām gatavojoties starptautiska mēroga sacensībām.

Vēl gada sākumā, kad “Ozoli” vairākās svara kategorijās tika uz goda pjedestāla iekštelpu turnīrā Nīderlandē, treneris Edgars Ludzītis “Ziņām” stāstīja, ka panākumi gūti ar prasmīgu pielāgošanos, jo Latvijā nav celiņu virves vilkšanai, kas atbilstu starptautisko noteikumu prasībām, kā arī apavi šādās sacensībās būtiski atšķiras no parastām sporta kurpēm.

Ar projektam piešķirto 6886 tūkstošu eiro publiskā finansējuma atbalstu nu iegādāts gan speciālais paklājs ar filca segumu zem tā, gan jauni iekštelpu un āra apavi, gan stienis ar svaru diskiem, sizāla un džutas virves. “Vislielākais ieguvums ir firmas “Dunlop” ražotais paklājs, vienīgais, kura izmantošanu sacensībām apstiprinājusi Starptautiskā Virves vilkšanas federācija un kura iegāde un piegāde izmaksāja 2745 eiro,” E.Ludzītis atklāj, ka to izpētīt un iemēģināt koptreniņā pieteikušies arī sīvākie sāncenši ventspilnieki un virves vilcēji no Lietuvas. “Paklājs būs neatsverams palīgs, lai sagatavotos dalībai pasaules čempionātā iekštelpās, kas norisināsies 2018. gada martā Ķīnā,” piebilst treneris.

Pirms vairāk nekā 20 gadiem dibinātais virves vilcēju klubs pēdējā laikā aktivizējis savu darbību un aicina pievienoties jaunus dalībniekus. “Kopš dibināšanas “Ozolu” vīru sastāvs ir nomainījies gandrīz simtprocentīgi, palicis vienīgi Andris Sarģelis, kas stājies ilggadējā “enkura” Egila Gūtmaņa vietā,” stāsta E.Ludzītis. Pēdējos gados sporta veidā iesaistījušās arī sievietes, kas turklāt sasniedz labus rezultātus gan jaukto MIX komandu, gan tikai sieviešu konkurencē. Starp aktīvām kluba sportistēm ir arī minētā projekta vadītāja Antra Alksne. 

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Citas ziņas