Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales kauss dambretē no Jonišķiem aizceļo uz Dobeli (FOTO)

Ar Dobeles komandas uzvaru sestdien Lietuvā Jonišķos beidzās Zemgales kausa izcīņa dambretē. Tajā piedalījās septiņas komandas. Sacensības rīkoja Jonišķu Šaha klubs sadarbībā ar Lietuvas biedrības «Žiemgale» Jonišķu nodaļu.

Sacensības ritēja ātrspēles formātā, katrai partijai spēlētājam tika dotas 15 minūtes, bet komandās bija trīs vīrieši un viena sieviete. Sacensību galvenais rīkotājs vēsturnieks un pensionētais skolas direktors Stasis Rimdžus portālam zz.lv teica: «Starp lauku pašvaldībām Jonišķu dambretisti ir vieni no labākajiem Lietuvā. Tāpēc pašvaldība atbalstīja ideju pie mums rīkot arī Zemgales mēroga sacensības, kurās uzaicinājām piedalīties arī Latvijas Zemgales komandas. Ceru, ka šādas sacensības varētu kļūt par tradīciju.» Sacensību līderis jelgavnieks Zigmārs Rumbenieks, kurš pārstāvēja Dobeles komandu, atzina, ka sacensības noorganizētas labi un bijis ļoti patīkami tikties ar kolēģiem, kurus aizrauj šis sports. Sacensības notika pirms desmit gadiem atjaunotā Jonišķu ebreju sinagogā, kas tiek izmantota kā izstāžu un konferenču zāle.

Savukārt dzejnieks Jons Ivanausks, kurš kopā ar kundzi latviešu un lietuviešu literatūras tulkotāju Dzintru Irbīti arī moži sekoja sacensību gaitai, saka: «Dzīvot Zemgalē ir divkārtēja privilēģija: mēs varam dzīvot abās valstīs, kuras apvieno kopējs nosaukums – Zemgale. Lietuvas Zemgales novada iedzīvotāju draudzīgie sakari ar latviešiem eksistē jau gēnos – šis autentiskais mentalitātes slānis, kas nāk no dabas dzīlēm, ir Zemgales novada iedzīvotāju īstā arhaiskā īpatnība.»


Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Citas ziņas