Elpu aizraujošā cīņā "Jelgava/LLU" zaudē pirmo pusfināla spēli

Ļoti smagu cīņu Jelgavas sporta hallē aizvadīja "Jelgava/LLU" basketbolisti, kas Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta pirmajā pusfinālā spēlē ar 63:76 atzina BK "Ķekava" pārākumu. Jelgavniekiem ar 15 punktu guvumu izcēlās Andris Justovičs un Jānis Bērziņš. Sērijas otra spēle paredzēta piektdien, Ķekavā.

"Ķekavas" basketbolisti spēli iesāka ļoti agresīvi, īpaši uzraugot jelgavnieku līderus uzbrukumā, tos pilnībā neitralizējot spēles pirmajā ceturtdaļā, kuru viesi uzvarēja ar 17:8. Otrajā ceturtdaļā, pateicoties smagai cīņai aizsardzībai un Jāņa Bērziņa precizitātei uzbrukumā, Gata Justoviča vadītie vīri izrāpās no bedres un spēja uzvarēt otro ceturtdaļu ar 19:13, samazinot rezultāta starpību līdz trīs punktu deficītam. J.Bērziņš otrajā ceturtdaļā realizēja trīs tālmetienus un visā spēlē izcēlās ar 15 punktiem.

Otro puslaiku BK "Ķekava" spēlētāji atkal iesāka ļoti apņēmīgi, strauji iegūstot desmit punktu pārsvaru, kas sekmēja mājinieku galvenajam trenerim jau pēc divām nospēlētām minūtēm pieprasīt minūtes pārtraukumu. Atsākās ļoti grūta atspēlēšanās un pēc septiņām minūtēm Andris Justovičs ar precīzu tālmetienu sadeldēja rezultāta starpību līdz minimumam - 46:45, bet pēc trešās ceturtdaļas rezultāts uz tablo vēstīja 53:51, par labu viesiem. Pēc pārtraukuma viesu basketbolistiem kārtējo reizi izdevās vētrainas pirmās minūtes, kurās tika panākts 12 punktus pārsvars. Šoreiz jelgavniekiem pietrūka gan pacietības, gan precizitātes uzbrukumā, lai vēlreiz panāktu pretinieku un tika piedzīvots zaudējums LBL2 sērijas pirmajā pusfināla spēlē ar 63:76.

Abi "Jelgava/LLU" pieredzējušākie vīri A.Justovičs un J.Bērziņš bija rezultatīvākie, katram gūstot pa 15 punktiem. Šoreiz krietni grūtāk klājās vienam no mājinieku uzbrukuma līderiem Armandam Seņkānam, kurš 30 minūtēs guva 11 punktus un izcīnīja tikai četras atlecošās bumbas. Kalvis Krūmiņš pievienojās ar astoņiem punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm, taču rūdītajam saspēles vadītajam šoreiz neveiksmes metienos no spēles. Savukārt jāizceļ spēka uzbrucējs Reinis Avotiņš, kurš ne tikai guva sešus punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, bet arī spēja bloķēt piecus pretiniekus metienus, kas ir 203 centimetrus garā spēlētāja sezonas rekords.

Jāpiemin, ka "Jelgava/LLU" vienības spēlētāji un komanda izpelnījās mača gaitā četras tehniskās piezīmes.

Sērijas otrā spēle paredzēta piektdien, 12.aprīlī Ķekavā. Spēles sākums pulksten 20. Uzvarētājs pusfinālā tiek noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām. Spēli video tiešraidē varēs vērot "Facebook" lapā "SportsTV.lv".