Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skrastiņa un Bārtuļa nometnei starptautiska piekrišana (FOTO)

«Tims Turks mums profesionāli māca metienus, Vjačeslavs Kuzņecovs ideāli vada slidošanas treniņus, Dena Reijas vadībā apgūstam rokas tehniku,» vēlā pievakarē pēc kārtējās treniņdienas kompleksā «Zemgale» sastaptie Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkņi Maikls Tauriņš, Artūrs Karaša un Artjoms Leščenko vienā balsī apgalvoja, ka hokeja nometnē viņiem ļoti patīk.

Kārļa Skrastiņa un Oskara Bārtuļa starptautiskā hokeja meistarības nometne mūsu pilsētā tiek rīkota  jau piekto gadu. Šogad tā divos pa nedēļai ilgos treniņposmos pulcējusi ap 150 bērnu un jauniešu vecumā no sešiem līdz 18 gadiem. «Treneri mainās, bērni mainās, ārzemnieki brauc, nometne attīstās,» vārtsargu skolotāji Juris Klodāns un Lolita Andriševska atzīst, ka Skrastiņa un Bārtuļa aizsāktā ideja šajos gados devusi daudz pozitīvu emociju gan bērniem, gan treneriem un vecākiem.

Šogad nometnē četrās vecuma grupās darbojušies jaunie hokejisti no Somijas, Zviedrijas, Krievijas, Kazahstānas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas, Vācijas un Latvijas. Sava vieta kuplajā interesentu pulkā atradusies arī mājiniekiem. 

«Šeit var ļoti labi uztrenēt fizisko,» spriež Latvijas šāgada vicečempionu jelgavnieku U12 komandas spēlētājs Maikls. «Staipīšanās dienas beigās jogas nodarbībā varbūt nav tik interesanta, tomēr pēc tam ir ļoti laba sajūta,» secina komandas vārtsargs Artjoms. Papildus diviem ledus un vienam «sausajam» ripas tehnikas treniņam kopā ar pārējiem viņam vēl rīta agrumā ir īpašais vārtsargu treniņš, tāpēc gulēt ejot jau deviņos, lai no rīta sešos varētu celties un pēc septiņiem būt tam gatavs.

«Viegli nav, dažs varbūt kādā brīdī pačīkst, bet iztur,» teic J.Klodāns. Arī Kanādas un Amerikas treneru skaidroto pat daudzi jaunāko grupu hokejisti spējot uztvert nepastarpināti, jo saprot angļu valodu, bet nepieciešamības gadījumā patulko treneru palīgi.

Vienlīdz svarīga meistarības izaugsmē ir ar treneriem kopīga videomateriālu skatīšanās un analīze, bet motivācijai savukārt kalpo Latvijas labāko hokejistu iesaistīšanās. Tā vakar nometnes dalībnieki gaidīja Arti Ābolu un Mārtiņu Cipuli, iepriekš ciemojušies arī Aleksejs Širokovs, Mārtiņš Karsums, Georgijs Pujacs.

Gadskārtējais pasākums ar dažādām spēlēm un sacensībām pašu priekam noslēgsies rīt, bet rudens pusē, novembrī, jau sāksies pieteikšanās nākamajam gadam, paredz Latvijas hokeja valstsvienības vārtsargu treneris Juris Klodāns un Šveices kluba «Bomo Thun» trenere Lolita Andriševska, kas starp Skrastiņa un Bārtuļa hokeja meistarības nometnes atbalstītājiem bijuši kopš tās pirmsākumiem 2011. gadā. 

Foto: Roberts Ķesteris

Pievieno komentāru

Hokejs