"Jelgava/BJSS" dalība LBL-3 čempionātā tuvojas noslēgumam

Sāpīgu zaudējumu piedzīvojusi Pētera Lagzdiņa vadītā "Jelgava/BJSS" jauniešu komanda, kas Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas čempionāta mājas spēlē ar 70:75 piekāpās SK "Rūjiena". Pēdējās ceturtdaļas vidū jelgavnieki vēl atradās vadība ar 12 punktiem, tomēr pamanījās spēli zaudēt.

Pirmo puslaiku abas komandas līdzīgi spēkojās. Te viena, te otra komanda veica pa nelielam izrāvienam, taču aizbēgt rezultātā vienai no otras nekur neizdevās. Pēc 20 nospēlētam minūtēm ar 37:34 vadība atradās viesi.

Trešajā ceturtdaļā jaunie jelgavnieki sasparojās, sadeldējot rezultāta starpību un nonāca jau vadība. Šo spēles nogriezni "Jelgava/BJSS" basketbolisti noslēdza savā labā ar 22:14, bet rezultāts pēc 30 aizvadītam minūtēm vēstīja 59:48 – vadībā mājinieki.

Ceturtās ceturtdaļas septītās minūtes sākumā Toms Ziemelis guva grozu un atjaunoja 12 punktu pārsvaru, taču tad sekoja apbrīnojama Rūjienas komandas atspēlēšanās. Turpmākās pusotras minūtes laikā viesi guva 11 bezatbildes punktus pēc kārtas un rezultāta starpība tika samazināta līdz minimumam, bet četras minūtes līdz ceturtdaļas beigām "Jelgava/BJSS" atradās iedzinēju lomā ar 65:67. Turpmākās pāris minūtes sekoja līdzīga spēkošanās, taču mača galotni veiksmīgāk aizvadīja rūjienieši, noslēdzot spēli ar 75:70.

"Jelgava/BJSS" rindās Bruno Zeltiņš izcēlās ar 22 gūtajiem punktiem un sešām atlecošajām bumbām. Emīls Stepiņš guva 20 punktus, bet Toms Truksnis sakrāja deviņus punktus un 12 atlecošās bumbas. Šajā spēlē jelgavniekiem nevarēja palīdzēt viņu līderis Reinis Avotiņš, kurš ikdienā spēlē LBL-2 komandā "Jelgava/LLU".

Līdz ar piedzīvoto zaudējumu priekšpēdējā regulārā čempionāta spēlē Jelgavas komanda ir zaudējusi iespējas iekļūt pārspēļu kārtā, kurā nonāks divas spēcīgākas komandas no otrās fināla grupas, cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēļu kārtā. Jelgavniekiem vēl atlikusi viena spēle pret siguldiešiem, taču šī spēle būs vien formalitāte.

Pārspēļu kārtā nonāks un cīņu LBL-3 divīzijas čempionātā turpinās "Jēkabpils Lūši/SC" un 13.marta pāri darītāji SK "Rūjiena". Šim divām komandām būs iespēja pārspēlēs tikties ar pirmās fināla grupas 7. un 8.vietas ieguvējam. Uzvarētāji divu spēļu summa nonāks ieizslēgšanās spēļu turnīrā un pievienosies sešām spēcīgākajām pirmās  fināla grupas komandām.