«Jelgava/BJSS» sāk spēcīgi un notur uzvaru pār Valmieru

LBL2 fināla sērijas trešajā spēlē basketbola klubs «Jelgava/BJSS» ļoti pārliecinoši aizvadīja pirmās trīs ceturtdaļas un iekrāja 24 punktu pārsvaru. Tad sekoja varena vidzemnieku atspēlēšanās, taču ar pāris precīziem tālmetieniem spēles pēdējā minūtē Jelgavas komanda nosargāja uzvaru – 82:73.

Pirmā ceturtdaļā aizritēja līdzvērtīga cīņa. Vairākās epizodēs sekmīgi darbojās Andris Justovičs un Jānis Atelbauers, savukārt visiem regulāri veiksmīgi grozam uzbruka Toms Kohanovs un no rezervistu soliņa nākušais 17 gadus vecais Valters Vēveris. Pirmās desmit minūtes ar minimālu pārsvaru savā labā noslēdza Vara Krūmiņa vadītie jelgavnieki – 25:24.

Otrās ceturtdaļas vidū «Jelgava/BJSS» basketbolistiem izdevās vairākas sekmīgas epizodes abos laukuma galos un jelgavnieki ieguva 11 punktu pārsvaru. Valmieras spēlētājiem drīz vien samazināja starpību līdz -7, taču ejot lielajā pārtraukumā mājinieki atjaunoja iepriekšējo pārsvaru un puslaiku noslēdza savā labā ar 50:39. Pēc nospēlētām 20 minūtēm mājinieku komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 14 punktiem bija sērijas otrā mača produktīvākais vīrs – Jānis Atelbauers.

Trešajā ceturtdaļā ar varenu ofensīvu Jelgavas basketbolisti trīs ar pusi minūšu laikā panāca jau 20 punktu pārsvaru un minūtes pārtraukumu bija spiests pieprasīt «Valmiera Glass/ViA» galvenais treneris Roberts Zeile. Taču tas pozitīvu efektu nedeva un «Jelgava/BJSS» basketbolisti trešo ceturtdaļu uzvarēja ar 24:11 un teju jau izšķīra mača likteni.

Neraugoties uz zaudēto pārliecību, noslēdzošajā ceturtdaļā vidzemnieki metās atspēlēties un deviņu minūšu laikā 24 punktu deficītu sadeldēja līdz sešiem. Minūti līdz pamatlaika beigām Kalvis Krūmiņš realizēja ļoti svarīgu tālmetienu, kas atslābināja gan fanus, gan komandas biedrus. «Jelgava/BJSS» svinēja uzvaru spēlē ar 82:73 un sērijā līdz kādas komandas trīs uzvarām izvirzījās vadībā ar 2:1.

Jānis Atelbauers un Edgars Krūmiņš kaldināja uzvaru, katram gūstot 19 punktus un kopā izcīnot 18 atlecošās bumbas. Kalvis Krūmiņš sasniedza 13 gūto punktu robežu, kā arī viņa krājumā atlecošās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. «Jelgavas/BJSS» pirmā vijole Gatis Justovičs atzīmējās ar desmit rezultatīvām piespēlēm.

LBL2 fināla sērijas ceturtā spēle norisināsies 8.maijā Valmieras 5.vidusskolas sporta zālē. Ja pie uzvaras tiks jelgavnieki, viņi tiks kronēti par čempioniem, bet ja panākumu svinēs valmierieši, tad sērijas piektā spēle būs paredzēta jau Jelgavā.


LBL2 trešā fināla spēle

Jelgavas sporta halle, 5.maijs

«Jelgava/BJSS» - «Valmiera/Glass» 82:73 (25:24, 25:15, 24:11, 8:23)

Jelgava: J.Atelbauers 19+10ab, E.Krūmiņš 19+8ab, K.Krūmiņš 13+8ab+6rp, A.Justovičs 11, J.Bērziņš 9, T.Bitītis 7, G.Justovičs 4+10rp, O.Liepiņš, J.Roziņš, E.Satovskis, R.Gržibovskis.


FOTO: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Sports