"Jelgava/LLU" basketbolisti izcīna LBL2 bronzas medaļas (FOTO) 1

Trenera Gata Justoviča vadītā basketbola komanda "Jelgava/LLU" 2018./2019.gada sezonu noslēgusi veiksmīgi, izcīnot Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta bronzas godalgas. Jelgavnieki bronzas sērijas trešajā, izsķirošajā duelī savā laukumā ar 99:82 sakāva "Rīgas Stradiņa universitātes" vienību.

Uzvarētāju sastāvā lielākie uzvaras kaldinātāji bija Andris Justovičs un Reinis Avotiņš, gūstot attiecīgi 31 un 19 punktus, bet Jānis Bērziņš pievienojas 17.

Abas komandas bronzas sēriju sāka Jelgavā, kur mājinieki bija pārāki ar rezultātu 80:72. Rīgā jelgavniekiem neizdevās izcīnīt kārotās medaļas, RSU revanšējoties ar 87:80. Līdz ar to sērijā bija nepieciešama trešā spēle, lai noskaidrotu šīs LBL2 sezonas trešo labāko komandu. Un savu skatītāju varenu atbalstu "Jelgava/LLU" vienībai tas izdevās. Pēc gada pārtraukuma izcīnot cēlmetālu.

Komandas izšķirošo spēli sāka rezultatīvi, punktus gūstot pārmaiņus. Mājiniekiem līdera lomu uzņēmās Andris Justovičs, bet kādu izrāvienu jelgavnieki nespēja veikt. Ceturtdaļas vidū mājinieki izvirzījās vadībā ar 14:11, bet tam sekoja "RSU" līdera Armanda Gintera piecu punktu izrāviens, bet jelgavnieki cieši turējās un neļāva pretiniekiem veikt ievērojamu izrāvienu rezultātā. Pirmajā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 29:22, par labu rīdziniekiem.

Otrajā ceturtdaļā pagāja teju divas minūtes līdz kāda no komandām guva punktus. Jelgavniekiem salīdzinoši ātri izdevās ar 7:0 izrāvienu panākt neizšķirtu (31:31). Komandas apmainījās ar precīziem tālmetieniem, kam sekoja vēl viens neliels jelgavnieku izrāviens, tomēr ejot atpūtā, lielajā pārtraukumā Rīgas studenti joprojām spēja saglabāt vadību - 46:44.

Trešā ceturtdaļa sākās ar dinamisku basketbolu, komandām vairāk uzmanības pievēršot spēlei uzbrukumā. Pēc trīs spēlētām minūtēm "Jelgava/LLU" atradās vadībā ar 52:51. Mājinieki spēja palielināt savu pārsvaru līdz četriem punktiem, bet "RSU" regulāri atbildēja ar rezultatīviem uzbrukumiem, neļaujot pretiniekiem ne uz brīdi atslābt. Ceturtdaļas vidū viesi jau atgriezās vadībā 61:59. Spriedze nezuda ne mirkli, un pēc katra mājinieku gūtā groza fani tribīnēs eksplodēja. Trešo ceturksni vadībā jau noslēdza "Jelgava/LLU" - 70:69.

Ceturtajā ceturtdaļā turpinājās medaļu cienīga cīņa laukumā. Mājinieki līdz ceturtdaļas vidum punktus pārsvarā sakrāja no soda metienu līnijas, spējot noturēt četru punktu pārsvaru -81:77. Ceturtdaļas otrajā pusē "Jelgava/LLU" līderim un komandas kapteinim Andrim Justovičam izdevās nedaudz lauzt cīņas gaitu un palīdzēt veikt nozīmīgu izrāvienu. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām jelgavniekiem jau bija 10 punktu pārsvars (88:78). Justovičs turpināja būt neapturams arī nākamajā minūtē, izdzēšot "RSU" cerības uz uzvaru. Atlikušajā laikā brīnumi vairs nenotika, un skatītāji stāvot kājās ar ovācijām sagaidīja spēles fināla svilpi – 99:82.

Šī sezona basketbola komandai "Jelgava/LLU" nebija viegla. Komandas sezonai vijoties cauri jānes nasta kā milzīga mugursoma, kurā bija ieliktas gan spēlētāju traumas un nedienas, sezonas kāpumi un kritumi, tomēr izturot līdz galam un ejot visai komandai kopā caur uguni un ūdeni bronzas medaļas tika izcīnītas, un sezonu var vērtēt kā itin veiksmīgu. Arī visu spēlētāju emocijas bronzas sērijas laikā un jau brīdī, kad atskanēja fināla svilpe un tika pasniegta ilgi gaidītā un pelnītā trofeja, liecināja par to, ka mēs esam izcīnījuši čempionu titulu, kas ir ļoti pozitīvi. Tomēr nevajag strēbt karstu un jāpriecājas par bronzas cēlmetālu kaklā, jo šeit ir vieta izaugsmei un iespēja Jelgavas basketbola fanus iepriecināt vēl vairāk nākamajā sezonā, kad atkal visas komandas sāks no vienas pozīcijas.