"Jelgava/LLU" izcīna uzvaru, Jānim Bērziņam sezonas labākais sniegums (FOTO)

"Jelgava/LLU" basketbolists Jānis Bērziņš 14.decembra Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta 2.posma pirmajā spēlē pret BK "Saldus" demonstrēja sezonas labāko sniegumu, gūstot 21 punktu  un palīdzot savai komandai tikt pie panākuma ar 96:85.

"Jelgava/LLU" galvenais treneris Gatis Justovičs šoreiz sākuma sastāvā sūtīja Maksimu Husko, Jānis Bērziņu, Salvi Metru, Rimantu Enģeli un Armandu Seņkānu. Esošais piecinieks spēli iesāka itin veiksmīgi. Pēc nospēlētam nepilnām četrām minūtēm J.Bērziņs ar diviem tālmetieniem panāca vadību mājiniekiem  - 11:10, tomēr pirmo ceturtdaļu savā labā noslēdza viesi – 28:24.

Trešās ceturtdaļas sākumā Kaspars Neimanis raidīja precīzu tālmetienu un sadeldēja punktu deficītu līdz minimumam. Lai arī BK "Saldus" basketbolisti turpmākajās minūtēs spēja atjaunot pārsvaru un to palielināt līdz +6, otrās ceturtdaļas otrajā pusē laukumā pilnība dominēja mājinieki, kas ejot atpūtā atradās vadībā ar 49:43.

Trešajā ceturtdaļā rezultāta šūpošanās pierima un "Jelgava/LLU" spēja pretinieku noturēt drošā atstatumā, vēl par trim punktiem palielinot pārsvaru. Bet ceturtās ceturtdaļas sākumā kā no lielgabala šāva Jānis Bērziņš un Andris Justovičs, realizējot trīs tālmetienus un panākot jau 79:67, par labu jelgavniekiem. Pamatlaika atlikušajā laikā "Saldus" basketbolisti sadeldēja nedaudz punktu starpību, taču reāli apdraudēt mūsu spēlētāju uzvaru vairs nespēja. "Jelgava/LLU" LBL-2 2.posma pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru ar 96:85.

Jelgavnieks Jānis Bērziņš aizvadīja šīs sezonas rezultatīvāko maču, gūstot 21 punktu (2p. – 3/8, 3p. – 4/6, 1p. – 3/4). Kaspars Neimanis izcēlās ar 16 gūtajiem punktiem, bet Armands Seņkāns un Andris Justovičs katrs sakrāja pa 13.

"Jelgava/LLU" iekļuva pirmajā fināla grupā vēl ar 11 komandām, ņemot līdzi uzvaras četras uzvaras un divus zaudējumus. Pēc gūtā panākuma jelgavnieki ar piecām uzvarām atrodas 2.vietā, aiz "OC Limbažiem", kuriem ir par uzvaru vairāk.

2.posmā komandām jāaizvada divu apļu turnīrs ar visām tām komandām, ar kurām nav vēl spēlēts. Spēles nav jāaizvada pret tām vienībām, kuras atradās vienā grupā ar "Jelgava/LLU" ("RSU", "Turība", "Ventspils augstskola"), savukārt izslēgšanas spēlēs iekļūs visas 12 pirmās fināla grupas komandas, kā arī četras labākās no otrās fināla grupas.

Nākamais duelis jelgavniekiem paredzēts 21.decembrī izbraukumā pret "Valmiera Glass/Vidzemes augstskola-2". Spēles sākums Vidzemes olimpiskajā centrā pulksten 20, bet starp svētkiem, 29.decembrī plānots mačs Rīgā, Hanzas vidusskolā pret "LU/BS Rīga".