"Jelgava/LLU" neizteiksmīgā spēlē izcīna uzvaru pār pastarīšiem (FOTO)

Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta otro posmu ar uzvaru noslēguši "Jelgava/LLU" basketbolisti, kas posma noslēdzošajā duelī demonstrēja neizteiksmīgu sniegumu un ar 77:65 pieveica pirmās fināla grupas vājāko vienību "Valmiera Glass/VIA-2".

Pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja valmierieši, panākot septiņu punktu pārsvaru (20:13). Otrajā ceturtdaļā mājinieki atspēlējās, taču pēc puslaika minimālu vadību joprojām saglabāja viesi – 33:32.

Arī pēc lielā pārtraukuma jelgavnieki sīvi spēkojās ar gados jauno Valmieras komandu un noslēdzoties trešajai ceturtdaļai vadība vēl joprojām atradās "Valmiera Glass/VIA-2" spēlētāji. Pēc nospēlētam četrām minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 58:58. Uzvaru jelgavniekiem nokārtoja divi pieredzējušies spēlētāji Armands Seņkāns un Jānis Bērziņš, kuri visā spēlē guva attiecīgi 26 un 19 punktus, bet ceturtajā ceturtdaļā A.Seņkānam desmit, savukārt J.Bērziņam deviņi punkti.

Noslēdzot regulāro čempionātu "Jelgava/LLU" komanda patlaban ar 15 uzvarām un septiņiem zaudējumiem turnīra tabulā pirmajā fināla grupā ieņem 1.vietu. Ir skaidri zināms, ka "Gulbenes buki", kas atrodas otrajā vieta un, kuriem ir par diviem zaudējumiem mazāk, apsteigs jelgavniekus.

Mūsu komandas atrašanās vietu turnīra noslēguma tabulā vēl var ietekmēt biznesa augstskolas "Turība" pēdējo divu spēļu iznākumi. Ja rīdzinieki uzvarēs abās atlikušajās spēlēs, tad "Jelgava/LLU" noslīdēs uz 3.pozīciju, bet ja studenti piedzīvos vismaz vienu zaudējumu, Gata Justoviča vadītā Jelgavas komanda noturēsies otrajā vietā.

Gan Gulbenes, gan "Turības" komandas savstarpējās spēlēs ar "Jelgava/LLU", skaitot punktu attiecību, ir uzvarējušas jelgavniekus, tādēļ pie līdzīgas bilances mūsu komanda zaudē savu pozīciju turnīra tabulā. Līdz ar to mūsu vīriem izslēgšanas spēļu kārta var prognozēt pretiniekos, vai nu "Rīdzene/Sportapunkts", kas patlaban otrajā fināla grupā ieņem 3.vietu (kopējā rangā LBL-2 15.vieta), vai arī "RTU", kas atrodas ceturtajā vietā (16.vieta).

Izslēgšanas mači sāksies ne ātrāk par 17.martu, kad vēl paredzēta LBL-2 pēdējā regulārā čempionātā spēle.