"Jelgava/LLU" nodrošina vietu pirmajā fināla grupā

Basketbola komanda "Jelgava/LLU" Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas čempionāta pirmo posmu noslēguši ar pārliecinošu uzvaru ar 115:68 pār BJBS "Rīga/KP BA/DSN", jeb Kristapa Porziņģa basketbola akadēmijas audzēkņiem. Līdz ar šo panākumu jelgavnieki nodrošinājuši vietu pirmajā fināla grupā vēl ar 11 līgas spēcīgākajām komandām.

Spēlē pret rīdziniekiem mājinieki jau pirmo ceturtdaļu iesāka ļoti apņēmīgi (25:8) un bija skaidrs, ka komanda ir noskaņojusies uz pareizā viļņa. Otrajā ceturtdaļā "Jelgava/LLU" basketbolisti uzbruka ar augstu precizitāti un jau pēc puslaika bija iekrājuši 36 punktu pārsvaru. Trešajā ceturtdaļā viesiem izdevās divus punktus atspēlēt, taču pēdējā spēles nogriezni atkal galvu pārāki bija mājinieki, uzvarot ceturtdaļu un visu maču – 115:68.

Uzvarētāju rindās vairāk par 20 punktiem guva trīs basketbolisti. Andris Justovičs aizvadīja sezonas rezultatīvāko spēli, sakrājot 28 punktus. Pa 23 punktiem guva komandas kapteinis Salvis Mētra un Toms Bitītis.

Pēc izcīnītās uzvaras "Jelgava/LLU" vienībā LBL 2.divīzijas 1.posmu noslēgusi ar astoņām uzvarām un četriem zaudējumiem un pateicoties veiksmīgiem iznākumiem pret citiem pretiniekiem jelgavnieki droši iesoļo nākamajā kārtā.

No B grupas pirmajā fināla grupā iekļūs arī "Ventspils augstskola", "RSU" un "Turība", bet "Līvānu stikls", kas divreiz spēja pieveikt jelgavniekus turpinās cīņu otrajā fināla grupā. Līdz ar šo scenāriju Gata Justoviča vadītā komanda pirmajā fināla grupā iekļūs ar pozitīvu uzvaru, zaudējumu attiecību, jo savstarpējo spēļu rezultāti tiek ņemti līdzi. Tas dos labākas izredzes cīņā par augstāku pozīciju turnīra tabulā otrajā posmā.

Jelgavniekiem tagad ir neliels pārtraukums, jo jāsagaida, kad tiks izspēlētas visas pirmā posma spēles. LBL-2 čempionāta otrais posms sāksies pēc 13.decembra. Patlaban vēl mūsu basketbolisti nākamie pretinieki nav zināmi. Patlaban zināms, ka vietu pirmajā fināla grupā garantējušas deviņas komandas, bet par trim atlikušajām vietām vēl norisināsies sīva spēkošanās. Savukārt B grupā galīgā vietu secība noskaidrosies pēc attikušajiem dueļiem.