"Jelgava/LLU" piedzīvo zaudējumu emocionālā spēlē (FOTO)

Emocijām bagātā un kaislīgā spēlē Jelgavas sporta hallē sadūrās divas ambiciozas komandas. "Jelgava/LLU" basketbolisti ar ierobežotiem resursiem darīja, ko spēja, taču zaudēja gan maču ar 75:82, gan arī savas komandas kapteini, kurš guva smagu savainojumu pirmā puslaika pašā izskaņā.

Latvijas basketbola līgas 2.divīzijas 2.posma pirmās fināla grupas spēlē Gata Justoviča vadītā komanda uzņēma "Gulbenes bukus", kuru rindās spēlē vairāki bijušie profesionāļi. Viesi arī spēli iesāka veiksmīgāk, pēc pirmajām piecām minūtēm atrodoties vadībā 13:6. Tomēr jelgavnieku treneris sapurināja savus spēlētājus un punktu deficīts tika samazināts līdz minimumam – 17:18.

Otrajā ceturtdaļā "Jelgavas/LLU" basketbolisti darbojās enerģiski, izmantojot viesu vājākos ķēdes posmus un izvirzījās vadībā, tomēr nespēja noturēt spēles pavedienu vienā līmenī un tuvojoties otrās ceturtdaļas izskaņai vadību jau bija pārņēmuši gulbenieši – 43:33. Viesu pēdējā uzbrukumā pašaizliedzīgi aizsardzībā darbojās jelgavnieku kapteinis Salvis Mētra, kurš sadursmē ar pretspēlētāju iedzīvojās nepatīkamā savainojumā un no zāles skatītāju aplausu pavadīts mediķu uzraudzībā tika nogādāts slimnīcā.

Atkopušies pēc neliela nokdauna jelgavnieki trešo ceturtdaļu iesāka ļoti apņēmīgi un ar dzelžainu aizsardzību, kas sekmēja arī panākumus uzbrukumā ātri sadeldēja 10 punktu starpību. Ar lielu skatītāju atbalstu, "Jelgavas/LLU" basketbolisti spēlēja tā, gluži kā būtu guvuši otro elpu.

Ceturtajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās un mājinieku vadošie spēlētāji saskārās ar piezīmju nastu. Vairāki vīri sasniedza četru piezīmju normu. Tomēr līdz ceturtdaļas vidum izdevās vēl noturēties vadība ar 68:65. Pašā mača izskaņā jelgavniekiem par nelaimi atspēlējās īsais rezervistu soliņš un lielais enerģijas patēriņš veicot ilgstošo pakaļdzīšanos. Nogurušie jelgavnieki pieņemot dažus nepareizus lēmumus laukumā izšķīra spēles likteni. Pretinieki uz mājinieku kļūdām ātri atbildēja ar precīziem raidījumiem un sagādāja Jelgavas komandai zaudējumu – 75:82.

Mājiniekiem ar 20 gūtajiem punktiem rezultatīvākais bija Andris Justovičs, bet Armands Seņkāns un Jānis Bērziņš guva attiecīgi 14 un 13 punktus.

Nākamā spēle jelgavniekiem paredzēta rīt,11.janvārī, kad Jelgavas sporta hallē pulksten 20 būs jātiekas ar līgas līdervienību "Kandava/COMPOR".