“Jelgava” uzvar “Mettu”

Latvijas virslīgas 13. kārtas spēlē 1.jūlija pievakarē FK “Jelgava” Zemgales Olimpiskajā centrā uzņēma “Metta/Latvijas Universitāte” komandu. Apstāklis, ka abas pretinieces atradās turnīra tabulas lejasdaļā (“Jelgava” ar astoņiem punktiem sestajā vietā, bet “Metta” ar trīs punktiem septītajā jeb priekšpēdējā vietā), kamēr vairāki TV kanāli tajā pašā laikā translēja FIFA Pasaules kausa maču no Maskavas starp Krievijas un Spānijas izlasēm, nesekmēja skatītāju izvēli par labu ZOC stadionam. Un tad vēl aukstais un brāzmainais vējš salīdzinājumā ar siltām čībiņām pie TV ekrāna tā vien mudināja izdarīt izvēli par labu otrajam.

Bet tie, kas izvēlējās ZOC stadionu, īpaši nevīlās – spēle bija spraiga un interesanta un beidzās ar mājinieku uzvaru. (turklāt trenerim Marianam Paharam tā bija pirmā pie “Jelgavas” stūres oficiālā spēle). Vienīgos vārtus cīņas 63. minūtē guva Mindaugs Grigaravičs, realizējot tiešo brīvsitienu no soda laukuma robežas.

Jau spēles trešajā minūtē izcila vārtu gūšanas iespēja, nonākot soda laukumā, bija Vladislavam Kozlovam, tomēr viesu komandas vārtsargs Dāvis Ošs spēja nosargāt savas komandas vārtus neieņemtus. Pirmā puslaika vidū pēc tālas piespēles saņemšanas uz “Mettas” vārtiem rāvās Ņikita Ivanovs, tomēr aizsarga veiksmīgā spēle saglabāja uz rezultāt tablo divas nullītes.

Spēles pirmā puslaika kompensācijas laikā brīdinājumu saņēma “Jelgavas” aizsargs Maksims Širjajevs, tādējādi veicot vienīgo atzīmi spēles protokolā pirmajā puslaikā. Ejot pārtraukumā, rezultāts – 0:0.

Pēc vārtu zaudējuma viesi centās izlīdzināt mača rezultātu, tomēr vārtu gūšanas iespējas izveidot Andra Riherta vadītajai komandai neizdevās. Tagad jelgavniekiem ir 11 punktu, tomēr komanda paliek turpat sestajā vietā, jo piektajā nostabilizējušies “Ventspils” futbolisti ar 22 punktiem.

Nākamo virslīgas spēli “Jelgava” aizvadīs 14. jūlijā pulksten 19 Valmierā ar turnīra pastarīšiem, kas ar gūtajiem diviem punktiem atrodas tabulas pēdējā pozīcijā.

FK “Jelgava” sastāvs: Jānis Krūmiņš, Mindaugs Grigarāvičs, Vjačeslavs Jemeļjaņenko (Viktors Litvinskis), Artis Lazdiņš, Nakano Rjotaru (Andrejs Kiriļins), Andris Krušatins, Marks Kurtišs, Maksims Širjajevs, Vladislavs Kozlovs, Alans Siņeļņikovs, Sigitas Olberķis.

FIFA Pasaules Kausa izcīņai ieejot izšķirošajā fāzē, turpinās ne tikai Latvijas futbola virslīgas spēles, bet arī Latvijas Kausa izcīņā iesaistīsies visi astoņi virslīgas klubi – izloze jau 2. jūlijā un astotdaļfināla spēles jau 7./8.jūlijā. Šogad izlozē nebūs “izsēto” un “neizsēto”, tātad jau astotdaļfinālā var satikties divi virslīgas klubi, kas būtiski palielina intrigu un iespējas arī klubiem no zemākām līgām tikt līdz pat finālam, kas paredzēts 24. oktobrī.