"Jelgavas" jaunie basketbolisti atzīst vicečempionu pārākumu

Jelgavas sporta hallē 12.decembrī Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas čempionāta spēlē "Jelgava/BJSS" jauniešu komanda ar 78:93 atzina pērnās sezonas sudraba medaļas ieguvēju "Cēsis/Cēsu sporta skolas" pārākumu.

"Jelgava/BJSS" sastāva uz šo maču tika pieteikts "Jelgava/LLU" 203 centimetru garais uzbrucējs Reinis Avotiņš, kurš devās sākuma sastāvā un pirmajā ceturtdaļā guva 12 no visiem komandas 14 gūtajiem punktiem. Jelgavnieki pirmo spēles nogriezni noslēdza atrodoties iedzinējos ar 14:19. Savukārt otrajā ceturtdaļā viesi ieslēdza jaudīgākus apgriezienus, turklāt mūsu jauniešiem radās lielas problēmas ar pretinieku centru noturēšanu, kā arī ar metienu realizāciju uzbrukumā. Ejot pārtraukumā "Cēsu" basketbolisti jau bija iekrājuši solīdu pārsvaru – 51:32.

Trešajā ceturtdaļā rezultatīvi turpināja spēlēt R.Avotiņš, kā arī Elvis Satovskis. Divi precīzi tālmetieni pēc kārtas Toma Ziemeļa kontā, taču ar trīs vīru produktivitāti bija krietni par īsu un pirms ceturtās ceturtdaļas pretinieki atradās vadībā jau ar 79:56. Pamatlaika pēdējā desmit minūtē Pētera Lagzdiņa vadītā komanda spēja uzvarēt ar 22:14, taču ar to bija par maz, lai apdraudētu "Cēsu/Cesu sporta skolas" drošās pozīcijas.

" Par mājinieku rezultatīvāko spēlētāju kļuva Reinis Avotiņš, kurš 38 minūtēs guva 24 punktus, izcīnīja 15 atlecošās bumbas un izprovocēja septiņus pārkāpumus. Elvis Satovskis atzīmējās ar 22 punktiem, bet Toma Ziemeļa konta 14 punkti un piecas rezultatīvas piespēles.

"Jelgava/BJSS" basketbolisti piedzīvoja piekto zaudējumu deviņās spēlēs un ir kļuvis skaidri zināms, ka jelgavnieki pēc 1.posma mačiem cīņu 2.posmā turpinās otrajā fināla grupā par 10. līdz 18.vietu. Lai arī mūsu puiši iekļūs tikai otrajā grupā, izspēlējot tajā divu apļu turnīru un ierindojoties kādā no pirmajām divām pozīcijām būs iespēja, veicot pārspēles ar pirmās fināla grupas 7. un 8.vietas vienībām, iekļūt izslēgšanas mačos.

Nākamā spēle "Jelgava/BJSS" vienībai paredzēta 19.decembrī, kad viesos būs jātiekas ar BK "Carnikava".