Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas tehnikums saņem Latvijas Badmintona federācijas balvu ”Gada skola”

Izvērtējot 2018.gada sezonu, Latvijas Badmintona federācija jau ceturto gadu pēc kārtas ir piešķīrusi Latvijas badmintona Gada balvas. Jelgavas tehnikums saņēmis balvu” Gada skola”. Svinīgajā ceremonijā balva tika pasniegta Jelgavas Tehnikuma sporta skolotājam Gintam Veinbergam.

“Jelgavas Tehnikumā ir radīti īpaši labvēlīgi apstākļi badmintona spēlēšanai. Skola ir iegādājusies ļoti labu inventāru, kā arī dažādi veicina badmintona spēlēšanu ar to. Jelgavas Tehnikuma badmintona komanda 2018.gadā piedalījās gan profesionālās izglītības iestāžu AMI sporta spēlēs, gan arī kā vienīgā profesionālās izglītības iestāde piedalījās pirmajā skolu komandu čempionātā, kas notika Salaspilī 2018.gada aprīlī,“ stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Labākie Jelgavas Tehnikuma badmintonisti sākuši trenēties un badmintonu spēlēt arī citviet Jelgavā, tai skaitā kopā ar LLU studentiem, savukārt jūnijā sākumā Jelgavā notiekošajā Pasaules reitinga badmintona turnīrā “Yonex Lavia International”, vairāki Jelgavas Tehnikuma audzēkņi aktīvi līdzdarbojās kā līnijtiesneši, atceras K.Rozenvalds.

Arī iepriekš vairākas Latvijas badmintona Gada balvas ir saņēmuši jelgavnieki. Gadu iepriekš “Gada aktīvākais” balvu saņēma jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds, bet par Gada augstskolu tika atzīta LLU. Savukārt par 2016.gada notikumu tika atzīts Jelgavā jūnija sākumā notiekošais Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”.

Arī šogad uz Latvijas badmintona Gada balvu pretendēja vēl citi pretendenti no Jelgavas puses. Ozolniekos dzīvojošais badmintona treneris un tiesnesis pretendēja uz divām balvām - Gada seniors un Gada tiesnesis. Tāpat viena no trim augstskolām, kura pretendēja uz balvu “Gada augstskola”, bija LLU.

Latvijas badmintona Gada balva arī šogad bija Jelgavas keramiķes Unas Ļahas ar rokām darināts badmintona bumbiņas siluets no baltā māla, ko ikdienā var izmantot kā dizaina elementu - sveču paliktni. "Manuprāt, šī balva ir mums ļoti piemērota. Ja tā visiem patīk, tad kāpēc gan no mainīt. Iespējams, kādam būs jau vairākas šādas balvas, taču arī Oskara balvas dizains netiek ik gadu mainīts. Lai tā ir kā tradīcija, "atzīst Latvijas Badmintona federācijas Valdes priekšsēdētāja Aija Mētra.

Latvijas badmintona Gada balvas šogad tika piešķirtas 20 nominācijās, tai skaitā gada spēlētājs un spēlētāja, pāris, treneris un tiesnesis, juniors un seniors, reitinga līderis un aktīvākais, notikums un sasniegums, pašvaldība un medijs, skola un augstskola, klubs un menedžeris, paraugs sportā, uzlecošā zvaigzne un balva par mūža ieguldījumu. 

Lai noskaidrotu Latvijas badmintona Gada balvas pretendentus, tikai organizēts balsojums trijās kārtas. Vispirms spēlētājiem 1.kārtā bija iespēja ieteikt savus atbilžu variantus, bet 2.kārtā bija iespējas nobalstot par vienu no trim atbildēm, kuras visbiežāk bija minētas 1.kārtā. Savukārt 3.kārtā balsojuma rezultātus apstiprināja žūrija - Latvijas Badmintona federācijas valde.


Latvijas badmintona Gada balvas pasniegšanas ceremonija, tāpat kā 2017.gadā, notika Vecrīgas klubā “Četri Balti Krekli”. Šo pasākumu rīkoja Latvijas Badmintona federācija, uz svinīgo pasākumu aicinot Latvijas badmintona spēlētājus, trenerus, tiesnešus, klubu vadītājus, kā arī sadarbības partnerus, žurnālistus, valsts un pašvaldību organizāciju pārstāvjus.


Latvijas badmintona Gada balvas šogad tika pasniegtas jau ceturto gadu pēc kārtas. Pirmo reizi šāds pasākums notika Valkā 2016.gada sākumā, kad tika izvērtēts 2015.gads Latvijas badmintonā. Kopš 2017.gada Latvijas badmintona Gada balva tiek tradicionāli pasniegta janvāra trešās nedēļas sestdienā.

Foto: Latvijas Badmintona federācijaPievieno komentāru

Sports