“Valauto” trešo reizi izcīna Jelgavas SSC kausu - PAPILDINĀTA (FOTO) 2

Tradicionālajā Jelgavas SSC basketbola kausa izcīņas turnīrā šogad triumfēja “Valauto” vienība, kas līdz fināla mačam spēja pieveikt visus pretiniekus un arī cīņā par galveno trofeju pieveica “NĪP” ar 92:82. Bronzas medaļas ieguva “Doki”, kas ar 92:73 pieveica “Alvila dēlus”.

7.decembrī Jelgavas sporta hallē sacensību noslēdzošā diena iesākās ar spēli par 3.vietu, kurā savā starpā tikās “Doki” un “Alvila” dēli. Lai gan “Doki” regulārajā čempionātā pirmajā tikšanās reizē piekāpās “Alvila dēliem” ar 59:87, šoreiz virsroku guva “doki”. Uzvarējuši pirmajās trijās ceturtdaļās ar 23:19, 18:17 un 30:10 “Doka” basketbolisti ielika labus pamatus uzvarai, izvairoties no liekas intrigas mača noslēgumā. Pamatlaika pēdējā ceturtdaļā “Alvila dēli” gan sešus punktus atspēlēja, taču piedzīvoja zaudējumu ar 73:92.

Uzvarētājiem Kristaps Vereščagins atzīmējās ar 28 punktiem un četrām pārtvertām bumbām. Pauls Zukuls kaldināja uzvaru ar 21 punktu un 14 atlēkušajām bumbām, bet Kristers Tomass pievienojās ar 15. “Alvila dēlu” rindās Viesturs Mazūdris sakrāja 28 punktus un pārtvēra trīs bumbas. Mārtiņš Jakušonoks guva 11 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem.

Fināla cienīga spēle noritēja starp “Valauto” komandu, kas regulāro turnīru noslēdza bez zaudējumiem un “NĪP” basketbolistiem, kas Jelgavas SSC kausa finālā iekļuva pirmo reizi komandas pastāvēšanas vēsturē. Pirmo ceturtdaļu vētraini iesāka “Valauto”, kas strauji izvirzījās vadībā ar 32:16. Basketbols ir izrāvienu spēle un parādā nepalika arī “NĪP”, kas otrajā ceturtdaļā atguvās un atspēlējās - 21:14. Trešajā ceturtdaļā notika īsta cīņa un abu komandu rakstura pārbaude. “NĪP” komanda 32.minūtē izlīdzināja rezultātu 74:74, taču “Valauto” tūdaļ veica septiņu bez atbildes punktu izrāvienu. Lai arī pretinieki pietuvojās līdz -5, tomēr atlikušajās četrās minūtēs “Valauto” atkal palielināja drošu pārsvaru līdz +10 un spēja to noturēt līdz fināla svilpei, izcīnot uzvaru 92:82 un trešo reizi desmit gadu laikā izcīnot Jelgavas SSC kausa trofeju.

Kausa ieguvēju rindās lielu pienesumu deva Toms Bitītis, kurš guva 25 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un teicami darbojās aizsardzībā. Gatis Justovičs atzīmējās ar 24 punktiem, 12 bumbām zem groziem un desmit rezultatīvām piespēlēm, bet Uvim Strogonovam 17 punkti. “NĪP” komandā Uģa Kasparāna kontā 25 punkti. Mareks Doroškevičs guva 22 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, bet Ģirts Pommers tika pie 15 punktiem.

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju caurmērā gūstot 29 tika apbalvots “NĪP” līderis Ģirts Pommers. Labākais statistikas kategorijās cīņā par atlēkušajām bumbām piemiņas balvu saņēma Kristaps Nāckalns no “Rokijiem” (vidēji izcīnītas 16,8 atlēkušās bumbas), bet labākā piespēlētāja tituls Gatim Justovičam, kurš vidēji ik spēlē rezultatīvi asistēja 9,2 reizes.

Uzvarētāju komanda savā īpašumā ieguva divus kausus – viens no tiem ir komandā paliekošais, bet lielākais – ceļojošais. Visas trīs godalgotās komandas saņēma arī naudas prēmijas, attiecīgi 300, 200 un 100 eiro.

Komentāri 2

Pārdomas

spēles lielākais nabags- Brūveris. degungalā neko neredz uz vienu pusi, uz otru pusi svilpj pat to ko nevar redzēt. Apsveicu Valauto un Brūveri ar pirmo vietu

pirms mēneša, 2019.12.10 08:25