Jelgavas volejbolistes pārliecinoši kvalificējas finālam Valmierā (papildināts ar FOTO)

Telpu volejbola sezona noslēgusies tikai klubu komandām, bet sportistiem un sportistēm, kas gatavojas aizstāvēt savas pilsētas vai novada godu Latvijas olimpiādē, nedēļas nogale aizritēja olimpiskajos atlases turnīros.

Latvijas olimpiāde ir vairāku dienu sporta sacensības, kuras ik pēc četriem gadiem norisinās kādā no mūsu valsts pilsētām. Latvijas IV olimpiāde notiks 1., 2. un 3. jūlijā Valmierā, un to organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Izglītības un zinātnes ministrija un Valmieras pilsētas pašvaldība. Olimpiādē savā starpā sacenšas tie sportisti un komandas, kas spējuši pārvarēt priekšsacīkstes un kvalificēties galvenajām sacensībām.

Jelgavas volejbolistēm, kuras vada Latvijas čempionvienības «Jelgava/LU» galvenais treneris Jānis Leitis, atlases turnīrs 22. maijā beidzās Jelgavas Sporta hallē, kur trīs dienās vajadzēja izspēlēt pat piecas spēles. Ierasto «Jelgava/LU» sastāvu (un sekmīgi) papildināja LLU studente Kristīne Dzierkale.

Piektdien ar 3:0 jelgavnieces pārspēja Kandavas novada komandu, bet sestdien ar tādu pašu rezultātu – kā Kuldīgas, tā Bauskas volejbolistes. Latvijas IV olimpiādes finālam Valmierā kvalificējās pa divām labākajām komandām no abām apakšgrupām, tai skaitā no Jelgavas grupas.

Izšķiroša bija jelgavnieču svētdienas cīņa ar Rīgas (lasi – «Rīgas Stradiņa universitāte/ Minusas volejbola skola») sportistēm, kuras arī līdz tam bija cīnījušās bez zaudējumiem. Šajā spēlē vairs nekāda vasarīgā pastaiga nesanāca – par uzvaru nācās pacīnīties četrus setus.

Tomēr 25:11; 18:25; 25:12 un 25:23 jeb 3:1 mačā garantēja pirmo vietu apakšgrupā un ceļazīmi uz Valmieru. Pēdējā cīņa ar Liepājas volejbolistēm (3:0) nudien izvērtās par izmēģinājumu poligonu dažādu variantu un taktisko shēmu slīpēšanai.Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Volejbols