Volejbols. «Biolars/Jelgava» iekļūst Latvijas kausa finālā 1

Šovakar «Daugavas» sporta namā Rīgā aizvadītas Latvijas kausa pusfināla spēles. Pirmajā pārī «RTU/Robežsardze» ar 3:1 pieveica «Daugavpils Universitāti», bet otrajā ar tādu pašu setu attiecību «Biolars/Jelgava» pārspēja «Poliurs/Ozolnieki» volejbolistus.

Rakstura ziņā gan abas spēles bija atšķirīgas. Pirmajā mačā pēc pirmā daugavpiliešu uzvarētā seta trijos nākamajos rīdzinieku pārsvars bija faktiski neapstrīdams. Abu mūspuses komandu duelī toties pat divi «ozīšu» zaudētie seti (19:25, 17:25) iznākumu vēl neļāva prognozēt kaut vai tāpēc, ka Ozolnieku volejbolisti ne reizi vien sarežģītā situācijā tikuši gan pie piektā seta, gan uzvaras tajā.

Arī šoreiz trešais cēliens sākās apņēmīgi, un drīz vien jelgavnieki iemantoja jau piecu punktu deficītu (5:10). Kad spēle acīm redzami sāka neveikties «Biolara» līderim Ansim Medenim, viņa vietā nāca Andrejs Jamrovskis, kuram ar pāris veiksmīgām uzbrukuma epizodēm un spēcīgo servi uz brīdi izdevās pārņemt iniciatīvu, taču Ozolnieku volejbolisti bija krietni uzlabojuši serves uzņemšanu, veidoja sekmīgus uzbrukumus, un rezultāta starpība tā arī noturējās līdz seta beigām (10:15, 13:18, 15:20, 17:23 un 20:25).

Ceturtajā setā spēle risinājās punkts punktā. Abos tehniskajos pārtraukumos minimāls pārsvars «ozīšiem», tad pāris punktu vadībā jelgavnieki, galotnē atkal pa 20, 21 un 22. Tobrīd jau atkal Medeni bija nomainījis Jamrovskis, kas uzbrukumā panāca 23:22. Nākamā punkta izspēle bija ilgākā un atraktīvākā visā mačā, bet galu galā pie setbumbas tika «biolarieši». Vēl viena Jamrovska serve, ko «ozīši» atspēlē un noslēdz ar Ērika Baika uzbrukumu, bet nākamajā epizodē tikpat trāpīgs ir Andreja Baburova sitiens, un – jelgavnieki finālā.

Uzvarētāju statistikā Ansim Medenim17 punktu, Rolandam Ozoliņam 14, A.Baburovam 13, un Pēterim Aukmanim 12, Edgaram Baikam 11, «ozīšiem» 15 punktu Gatim Augustānam, 14 Armandam Āboliņam, 11 Ērikam Baikam, 9 Kārlim Volodinam.