Volejbols. «Ozīši» uzstāda rekordus un pārspēj «RTU/Robežsardzi» Rīgā

Ozolnieku volejbolisti kārtējā «Schenker» līgas spēlē pret «RTU/Robežsardze» vienību Rīgā parādīja raksturu, otrajā setā gūstot uzvaru ar 41:39, ceturtajā no 17:21 panākot 23:21 un arī 25:23, bet piekto pēc 13:13 noslēdzot savā labā.

Šķiet, šovakar sporta namā «Daugava» «Poliurs/Ozolnieki» sasniedza ne vien «Schenker» līgas garākā seta, bet arī ilgākā mača rekordu – spēle norisinājās divas stundas un 36 minūtes.

Jau pirmais sets liecināja, ka «ozīši» negatavojas respektēt turnīra patlaban no Latvijas vienībām labāko un «Schenker» līgas tabulā krietni augstāko Rīgas komandu, kas trenējas profesionāļu režīmā un savas rindas pastprinājusi ar Austrālijas izlases spēlētāju Grigoriju Sukočevu.  Seta gaitā 11 reizes tika fiksēts līdzīgs rezultāts, un pēc otrā tehniskā pārtraukuma mūsējie pat bija trīs punktu vadībā, tomēr galotnē rīdzinieki panāca 23:25.

Par īstu trilleri izvērtās otrais cēliens, kas līdz vidusdaļai tāpat ritēja līdzīgi, pēc tam «RTU» jau izvirzījās četru punktu vadībā (15:19),  taču līdz galotnei «ozīši» spēja to sadeldēt, panākot 21:23 un izlīdzinot rezultātu 23:23. Turpinājumā jau sākās cīņa par setbumbām – astoņas reizes Ozolnieku vīri neļāva pretiniekam gūt noslēdzošo punktu, un tikpat atspēlējās arī  rīdzinieki, līdz beidzot nepārspēti uzbrukumā palika Armands Āboliņš un Kārlis Volodins – 41:39.

Trešajā setā izskatījās, ka gūtais psiholoģiskais handikaps tomēr nespēs līdzsvarot iztērētos spēkus – pēc 10:10 jau dažu punktu vadībā vairs bija tikai mājinieki, un noslēgumā mūsējiem 21:25. Arī ceturtais sets līdz vidusdaļai gāja smagi  – uz tablo 8:12, 14:18, 16:20, tomēr punkti netika atdoti bez cīņas, un saglabātais sīkstums pamazām nesa augļus. Pēc 18:21 Gatis Augustāns ar savu spēcīgo servi ieguva 19. punktu un pēc tam līdzīgā veidā vēl četras reizes grāva pretinieka centienus izveidot rezultatīvu uzbrukumu, līdz panāca jau 23:21. Tad gan serve izlidoja autā, bet veiksme jau bija noķerta aiz astes un palīdzēja arī nākamajās epizodēs tikt pie 25:23.

Piekto setu sauc arī par izšķirošo, bet īstā izšķiršanās acīmredzot bija notikusi iepriekš. Četru piecu punktu pārsvaru pretinieks gan centās izlīdzināt un ar tiesneša atbalstu strīdīgā epizodē tika arī līdz 13:13, bet pēdējās divās izspēlēs rīdzinieki kļūdījās, un pelnīta uzvara «ozīšiem».

Rezultatīvākais laukumā bija Armands Āboliņš (27 punkti), Aivim Āboliņam statistikā 22, Gatim Augustānam 16, Raimondam Vilmanim 13, Kārlim Volodinam 11. Rīt jau mājas spēlē Ozolniekos pretinieks būs «Selver Tallinn».