Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Ģintermuižas" Bērnu nodaļas vadītāja: Reizēm bērni psihoneiroloģiskajās slimnīcās tiek ievietoti speciālistu trūkuma dēļ 1

Dažos gadījumos bērni un pusaudži tiek nosūtīti izmeklēšanai psihoneiroloģiskajās slimnīcās stacionāri tikai tāpēc, ka ambulatorajā sektorā trūkst bērnu psihiatru, aģentūrai LETA skaidroja Jelgavas psihoneiroloģiskās slimnīcas "Gintermuiža" Bērnu nodaļas vadītāja Ludmila Zilbermane.

Viņa atzina – ja ambulatorajā sektorā būtu pietiekami daudz atbilstošu speciālistu, šajos gadījumos diagnoze varētu tikt precizēta ambulatori.

Pēc Zilbermanes teiktā, "Ģintermuižas" Bērnu nodaļā tiek stacionēti bērni un pusaudži ar psihiskām saslimšanām un dažādu tipu psihiskās jeb garīgās veselības traucējumiem gan ārstēšanai, gan veselības stāvokļa un diagnozes precizēšanai, gan izmeklēšanai.

Zilbermane uzskata, ka bērni un pusaudži uz izmeklēšanu vai ārstēšanu "Gintermuižā" netiek nosūtīti un stacionēti nepamatoti.

Latvijā nepamatotu bērnu ievietošanu psihoneiroloģiskajās slimnīcās iestādes padziļināti nepēta, noskaidroja aģentūra LETA.

Pagājušajā nedēļā Veselības inspekcija (VI) atzina, ka psihoneiroloģiskajās slimnīcās atrodas arī tādi bērni, kuriem tur uzturēties nevajadzētu, turklāt VI šis faktors nav padziļināti jāpēta. Savukārt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) norādīja, ka bērnu nepamatota ievietošana ir saistīta ar ārstniecības procesu un izmantoto medicīnisko manipulāciju piemērotību, tādējādi tā ir VI kompetence.

VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Krastiņa skaidroja, ka gadījumā, ja VI konstatē, ka bērni ievietoti slimnīcās nepamatoti, tad šādas situācijas noteikti vērtējamas kā rupjš bērnu tiesību pārkāpums, tomēr šis jautājums ir VI kompetencē. "Būtiski atcerēties arī, ka lēmumu par bērna ievietošanu ārstniecības iestādē pieņem ārstniecības persona – gadījumā, ja palīdzību nav iespējams sniegt ambulatori," skaidroja Krastiņa.

Savukārt Veselības ministrija uzskata, ka šis jautājums jārisina psihiatrijas jomas speciālistiem, jo inspekcijai neesot resursu, lai vērtētu katru gadījumu.


Foto: gintermuiza.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

veseliba

Vai nebutu vienkarsak izlasit Diena interviju //www.diena.lv/raksts/viedokli/latvija/zales-un-slimnica--galejais-risinajums-14190612 un Veselības ministrija passam ministram uznemties atbildibu, ka neparzini nozari, nesaprot pusaudžu ar psihiskām saslimšanām un dažādu tipu psihiskās jeb garīgās veselības traucējumiem ārstēšanu, veselības stāvokļa un diagnozes precizēšanu, izmeklēšanu.... Japamacas no Zviedriem - jaanalize situacija, jalabo vajie punkti, nevis tik jameta apvainojuma bumbu no Valsts Inspekcijas uz ministriju un pa vidu - bernu tiesibu aizstavji, kuri ari nekadi neparzin un nesaprot situaciju - metajas ar vardiem, kuru jegu neizprot.

pirms 5 mēnešiem, 2018.02.08 17:19

Aktuāli