Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieku veselības veicināšanai atbalsta četrus projektus

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes izsludinātajā veselības veicināšanas ideju konkursā no 13 iesniegtajiem projektiem atbalstīti četri, aģentūru LETA informēja pārvaldes pārstāve Dace Diržine.

Atbalstu saņems Rutas Kļaviņas projekts "Mūžu dzīvo, mūžu mācies", kura mērķis ir uzlabot dalībnieku pašsajūtu un veselību, izmantojot katram dalībniekam individuāli sagatavotu vingrojumu kompleksu. Nodarbībām var pieteikties dalībnieki no 16 gadu vecuma. Projektā notiks astoņas nodarbības divas reizes nedēļā – otrdienās pulksten 15.30 un ceturtdienās pulksten 16 Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vingrošanas zālē.

Atbalstu guvis SIA "Sintijas Harju podologa privātprakses" projekts "Veselas pēdas jelgavniekiem", kas izglītos darbspējas vecuma cilvēkus par pēdu aprūpi un iemācīs rūpēties par pēdu veselību. Projektā tiks organizēta lekcija un praktiska nodarbība, kurā tiks apgūti vingrojumi pēdu labsajūtai un pēdu kopšanas procedūras. Projektu plānots realizēt jūnijā.

Tiks realizēts Alekseja Ērgļa projekts "Pamosties kopā ar savu treneri". Tā mērķis ir izglītot dalībniekus par veselīgu dzīvesveidu, veselīgu uzturu, par biežākajām sāpēm ķermenī un kā tās novērst, attīstīt kustību iemaņas, uzlabot aerobās darba spējas. Vienas nodarbības ilgums ir viena stunda, katras nodarbības beigās 10–15 minūtes tiks atvēlētas, lai saņemtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par veselīgu dzīvesveidu. Projekta mērķgrupa – pieaugušie darbspējas vecumā. Nodarbības notiks divas reizes nedēļā – otrdienu un ceturtdienu rītos pulksten 6.45 Pils salā. Nodarbībām plānots brīvais apmeklējums, iepriekšēja pieteikšanās nav obligāta.

Vēl finansējumu saņems Egijas Kovaļenko projekts "Izglītojoša nodarbība par sēdoša darba ietekmi uz veselību un vingrojumu programmas apmācība biroja darbiniekiem". Biroju darbinieki tiks izglītoti par ergonomikas un vingrojumu nozīmi ikdienas darbā un apmācīti vingrojumu programmā, ko darbinieki var izpildīt darbavietā. Aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri vēlas izglītot savus darbiniekus. Nodarbības tiks īstenotas septiņos uzņēmumos no maija līdz decembrim.

Sociālo lietu pārvaldes organizētā ideju konkursa galvenais mērķis ir veicināt un atbalstīt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību veselības veicināšanas pasākumu īstenošanā. Konkursam varēja pieteikties no 13. februāra līdz 29. martam, tika saņemti 13 projekta pieteikumi.

Veselības veicināšanas ideju konkursā atbalstīto projektu aktivitātes Jelgavas iedzīvotājiem būs iespējams apmeklēt bez maksas.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Aktuāli