Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadīts atkarību profilakses seminārs

Kārtējā seminārā «Narkotiku un citu psihoaktīvo vielu lietošanas profilakse vecāku atbalsta grupām un jauniešu atbalsta grupu līderiem», ko par dažādiem veselīga dzīvesveida veicināšanas jautājumiem rīkoja Sabiedrības veselības aģentūra (SVA), bija pulcējušies tik daudz Zemgales reģiona interesentu, ka visai ietilpīgajā Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā (PIC) konferenču zālē pat trūka vietu.

Par atkarības problēmām «Ziņas» sadarbībā ar valsts SIA «Slimnīca «Ģintermuiža»» speciālistiem rakstījušas ne reizi vien, bet problēma acīmredzot ir tik ļoti samilzusi, ka nekad nav lieki to atgādināt.SVA Veselības veicināšanas un profilakses daļas metodiķis Jānis Caunītis klātesošajiem stāstīja par vienu no visizplatītākajām atkarībām - smēķēšanu. Pēc klasifikācijas izšķir tā saucamās legālās un nelegālās narkotiskās vielas (legālās, kā noskaidrojām, ir alkohols un tabaka, nelegālās - visas pārējās). Diemžēl šo vielu lietošanas kontrole no tam paredzēto iestāžu puses netiek pilnībā nodrošināta ne nelegālajām, ne legālajām. Par visai drausmīgajiem skaitļiem, kas liecina, ka tik izplatītās sērgas dēļ Latvijā palielinājies saslimstības un nāves gadījumu skaits, jebkurš interesents var pārliecināties SVA mājas lapā www.sva.gov.lv. Semināra dalībnieki tika mudināti vērsties pie Latvijas Republikas Saeimas un valdības a r aicinājumu veikt nepieciešamos smēķēšanas apkarošanas pasākumus:- pieņemt Veselības ministrijas jau ierosinātos un virzītos grozījumus likumā «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu»;- pieņemt vispusīgu tabakas reklāmas un sponsorēšanas aizliegumu. Pārējās Baltijas valstīs tas jau ir veikts;- nodrošināt, lai sabiedrības veselības politikas intereses būtu pasargātas no tabakas industrijas ietekmes;- nodrošināt reālu un straujāku tabakas izstrādājumu cenu celšanu;- samazināt tabakas izstrādājumu tirdzniecības vietu skaitu;- nodrošināt tabakas atkarības ārstēšanas sistēmas ieviešanu un adekvātu finansēšanu.Par alkoholisma un nelegālo narkotiku lietotāju ārstēšanas problēmām izsmeļoši stāstīja Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Ambulatori konsultatīvās nodaļas vadītāja narkoloģe Inga Landsmane. Jelgavniekiem ir neapšaubāmas priekšrocības, jo, kā uzsvēra Rīgas viesi, slimnīca «Ģintermuiža» spēj nodrošināt vienu no Latvijā viskvalitatīvākajām atkarību ārstēšanas sistēmām. Nedaudz izbrīnīja fakts, ka seminārs noritēja bez mūsu pilsētas speciālistu līdzdalības.

Pievieno komentāru

Citas ziņas