Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī pēc darbinieku skaita samazināšanas «Ģintermuiža» varētu beigt gadu ar zaudējumiem 16

Valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) «Slimnīca «Ģintermuiža»» gada sākumā atlaistie darbinieki var būt nepietiekams risinājums atbilstoši situācijai un Nacionālā veselības dienesta (NVD) atvēlētajam finansējumam.

Psihoneiroloģiskās slimnīcas «Ģintermuiža» valdes priekšsēdētājs Uldis Čāčus aģentūrai LETA pastāstīja, ka slimnīcai NVD piešķirtie finansējuma apmēri, augot medikamentu vai pakalpojumu cenām, var nepietikt, lai šo gadu beigtu bez zaudējumiem, taču darbinieku atlaišana devusi iespēju arī iztikt bez zaudējumiem.Slimnīcas vadītājs pastāstīja, ka, kaut arī slimnīca īsteno slimnieku pārvietošanu tiktāl, cik tas ir iespējams, Nacionālā veselības dienesta noteiktais finansējuma apmērs nav atbilstošs nepārvietojamo slimnieku apjomam, par kuru slimnīca katru mēnesi informē pārējās iestādes.«Es nevaru komentēt NVD apsvērumus, bet, pēc manām domām, tas varētu būt politisks lēmums nepietiekamu līdzekļu gadījumā,» secināja Čāčus, paužot, ka neredzot arī cerību, ka finansējums varētu mainīties, jo šajās diskusijās ar iestādēm esot pagājis vesels gads.Pamatproblēma nav mainījusies, un faktiskie finansējuma apmēri neatbilst faktiskajam slimnieku apjomam, pauda «Ģintermuižas» vadītājs.Līdz «Ģintermuižai» bija nonākusi informācija, ka šo problēmu varētu izvērtēt Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisija, taču vēlāk šī tēma atlikta.«Šobrīd nevaru apgalvot, ka jau tagad plānojam noslēgt gadu ar zaudējumiem, jo gada sākumā īstenotā darbinieku atlaišana devusi ievērojamu ietaupījumu, un patlaban šķiet, ka šo gadu mēs varētu noslēgt «pa nullēm», taču tas būs tādā gadījumā, ja nemainīsies daudzas citas izmaksas - no apkures, elektroenerģijas un komunālo pakalpojumu cenām līdz medikamentu cenām. Šo cenu augšanas rezultātā varam atkal nonākt zaudējumos, un arī atlaižamo vairs nebūs, jo slimniekus nevar atstāt pavisam bez speciālistiem un aprūpes,» skaidroja Čāčus.Kā ziņots, janvārī slimnīca «Ģintermuiža» atlaida vairāk nekā 50 darbinieku, no kuriem aptuveni 15 bija potenciālie bezdarbnieki, bet pārējiem bija citas darbavietas vai pusslodzes darbs.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

jā - jā

Nu gan! Tad kad bija atlaišana, neviens pat nepīkstēja, jo gribēja darba vietu saglabāt. Tagad kad saglabājuši darba vietu, lielie prātvēderi atradušies. Kāpēc, tad kad samazināšana bija, nepieteicāties, ka gribat, lai atlaiž. Palikāt un kauna nav rieties! Ir tak daudz labu vietu, kur strādāt, kāpēc jāpaliek, kur ir slikti? Nesaprotu! Šaubos, ka tie lielie protestētāji, paši ir tīri kā stikliņi! Žēl, ka acīs visi ir labiņi, viss ir labi, bet tiklīz pagriež muguru, tad tik ir ko dzirdēt un redzēt. Fui!

pirms 6 gadiem, 2013.01.30 17:19

liene

piekrītu Sigitai. par saimnieciskās daļas vadītāju un par attieksmi pret vienkāršajiem darbiniekiem. un par neaizskaramību. ja gribi strādāt-samierinies. Tāda sistēma.

pirms 6 gadiem, 2013.01.30 08:14

???!!!

PIEKRĪTU PILNĪGI, JA NEPATĪK NESTRĀDĀ, MEKLE CITU DARBU.
TO VISI AIZMIRSA, KAD ATNĀCA ČĀČUS STRĀDĀT UZ SLIMNĪCU, SLIMNĪCA BIJA TĀDOS PARĀDOS, KA JAU SĀKA RUNĀT PAR SLĒGŠANU. BET ČĀČUS IZVILKA SLIMNĪCU. TAGAD VIŅŠ IR SLIKTS. PRETĒJI - LABS SAIMNIEKS

pirms 6 gadiem, 2013.01.30 07:17

es te tā lasu

un man šķiet, ka daži ģinterenes darbiniekos šajos komentos daudz neatšķiras no pacientiem... ja tik traki, kā rakstat, tad ko kvernat? tinaties prom, ja vien pašiem ar galvu ok... ;)
citādi atgādina kašķīgus slīmestus kā vecā krievu anekdotē:
- Я не буду работать в компании, в которой такая фигня творится…
- Что, уволишься?
- Нет, но работать не буду.

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 17:19

???!!!

BEIDZIET!!!
VISS JUMS IR SLIKTS, ČĀČUS SLIKTS, GRĀMATVEDĪBA SLIKTA, ADMINISTRĀCIJA SLIKTA! VISIEM IR KĻŪDAS.
BET KADI JŪS ESAT PAŠI, VAR BŪT NO SĀKUMA UZ SEVI VAR PASKATĪTIES? VAR BŪT JŪS KAUT KO NEPAREIZI DARĀT?
ČĀČUS IR NORMĀLIS CILVĒKS, KURŠ ATBILD PAR VISU SLIMNĪCU. UN ATBILD LABI. KATRAM IR KLŪDAS UN VIŅŠ ARI IR CILVĒKS. BEIDZIET VIENU REIZI.

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 16:27

sigita

o, jā! Psihenē jau nu toč jābūt savas darba vietas patriotiem! Īstā vieta, kur tev nekad neviens nenāks pretī, nekāda cilvēciska sapratne. Tikai ārsti ir cilvēki, grāmatvedība, kuri var atļauties visu. Tie, kas dara smago darbu, netiek novērtēti. Čāčus k-am laiks atpūtā, kaut ko jāmaina, un saimnieciskā daļa arī ar vadītāju priekšgalā, kurš pat normāli ar cilvēkiem nevar runāt. Ir iestādes, kur vairāki simti darbinieki un divi cilvēki sēž kā grāmatveži, ekonomisti, personāla vadība un ekonomisti. Piedāvāju samazināt grāmatvedību, atstāt 2 cilv. bet ar lielāku algu, lai rukā. Tas IR reāli, ja STRĀDĀ!!!

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 15:32

imis

Nu gan Jūs salīdzinājāt - Ķipuru un Čāčus kā pilsētas slimnīcu vadītājus, padomju laiku saimniekošanu, kad slimnīcās pat primitīvu pretsāpju tablešu nebija (nerunājot par remontiem) un iespējām, ko sniedz ES finansētie projekti.

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 15:15

pagātne - nākotnei

Tāda nākotne tiešām ir cerīga, protams ja līdz tam laikam dārgo Ķipuru nebūs ielikuši cietumā par veiksmīgo "saimniekošanu"

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 12:04

mikiņš

Atstāsim vienu pašu dūdu, lai strādā par visiem.

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 12:02

nākotne

Pilsētas slimnīca ari tika nolaista savā laikā,kuru vadīja Dr. Čāčus. Viņu pārcēla par vadītāju uz "Ģintermuižas" slimnīcu. Pilsētas slimnīcu kuru sāka vadīt Dr. Ķipurs tika veiksmīgi sakārtota un attīstīta. Varbūt kungi atkal jāsamaina vietām un būs kārtība.

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 11:29

Vilmas tante

Mikiņam.
Nav slimnīcai izstrādāti iekšējas kārtības noteikumu, nav arī darbinieku ētikas kodekss.( nav publiski pieejami kā tas ir citām tāda paša profila slimnīcām)
Ko dara darbinieki laikā no 12.00-14.00, sēž internetā t.i. izmanto valsts resursus(datoru) savā labā un nozog arī laiku valstij, par kuru saņem algu. (3.st.).

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 10:41

mikiņš

Cienītie komentētāji!
Ja jūs strādājat Slimnīcā "Ģintermuiža", tad šādi komentāri jums godu nedara, ja nepatīk tik ļoti, tad par visu varu nevajag šeit strādāt, ir taču daudz labu darba vietu, kur jūs "ļoti" augstu novērtēs.
Varbūt tomēr būsim savas darba vietas patrioti.

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 09:48

almagels

nezinu kā administrāciju, bet ārsti toč pa daudz. Kas ir ar darba drošības specu? Kam tas vajadzīgs un TĀDA alga!!! Var pieņemt jaunu uz 0.25 slodzi, lai nāk 2x mēnesī vai pēc vajadzības un noteikt adekvātu samaksu, nevis vadītāja cienīgu algu. Priekš kam vajag 2 ārstus nodaļās, ar vienu nepietiek?Nevajag stāstīt, cik traki jāstrādā, mēs to zinam, kāda patiesībā tā strādāšana ir. Ambulatorie-kas ar tiem? Puse ārstu, kas ir uz slodzi, mājās dodas pēc 13. Tad vēl atļaujas savus maksas pacientus kā privātie pieņemt. Nu kamēr vadība nebūs kā vadība, kas pieņems mērus un nebūs visatļautība, NEKAS NEMAINĪSIES!!!

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 09:31

dūda

Problēma nemainīsies,kā saka pats Čāčus,kamēr nesāks mazināt administrāciju, tur darbiniekus saudzē kā indijas svētās govis.Slimniekus pārvietos ,samazinās ,ārstēs ambulatori,bet administrācija aug augumā .Atceros agrāk personāldaļā bija viena darbiniece un tika ar darbu galā ,bet tagad cik.Cik slimnīcā ir ekonomistu ,cik grāmatvežu.Cik liela ir saimniecības daļa!

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 08:54

sura

nu re kaa, tomeer jaamaak atlaist tikai nabaga sanitaari un jaunas medmaasinjas, bet patureet aarstus, kuriem veel papildu par slodzeem piemaksaa. No darba aatraak iet taa pat, jo redz, tos neaizskaramos, neviens neaiztiks, bet nedod dievs maasinja uz vietas kabinetaa nav 16.00. Kameer aarsti dancinaas vadiibu un nerespektees vinjus, tikmeer buus zaudeejumi.Jaamaak salikt pareizas prioritaates. Un taisniiba visiem, kas saka, ka vadiitaajs ir zaudeejis savu autoritaati pilniibaa (ja taada vispaar kaadreiz bijusi)...Neviens neiet un neciinaas ar plashu kruuti, bet paklausiigi noliec galvinju ministrijas prieksaa un visam piekriit, ka tik nesanaak nepatiksanas. Un nekas arii nemainiisies, ja nemainiis vadiibu. Tas ne tikai uz admin. attiecas, bet arii uz paareejiem, kuri tikai silda savus kreeslinjus, un dziivo padomju laikos.

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 08:29

Citas ziņas