Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāj sirds veselības kabinetu

Kopš otrdienas Jelgavas poliklīnikā Sudrabu Edžus ielā 10 darbojas Sirds veselības kabinets, kur katrs interesents darba dienās no pulksten 8 līdz 16 var bez maksas izmērīt asinsspiedienu, noteikt holesterīna līmeni un veikt citus ar galvenā dzīvības orgāna veselību saistītus mērījumus.

Kabineta atvēršanu un uzturēšanu no valsts budžeta līdzekļiem finansē Sabiedrības veselības aģentūra (SVA). Sirds un asinsvadu slimības Latvijā ir pirmajā vietā mirstību izraisošo kaišu vidū. 2006.gadā reģistrēti 667 nāves gadījumi, ko izraisījušas šāda veida slimības, uz 100 000 iedzīvotājiem. Lai gan mūsu pilsētā šis rādītājs aizvadītajā gadā bija nedaudz zemāks - 441 nāves gadījums, tas tomēr ir pietiekami nopietni, lai katram liktu aizdomāties par sava «motora» veselību.Jelgavas poliklīnikā atvērtais ir jau sestais mūsu valstī šogad atklātais asinsvadu slimību profilakses kabinets.Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļas vadītājs Jānis Vērzemnieks uzsvēra, ka mūsu pilsētā ar sirds slimībām sirgstošie uz līdzīgu kabinetu gaida jau no «padomju» laikiem, kamēr 13 citās Latvijas vietās tie jau sekmīgi funkcionē.Jaunatvērtā kabineta vadītāja medicīnas māsa Ilga Bērziņa sacīja, ka jau pirms oficiālās atklāšanas iedzīvotāju interese bijusi liela, tāpēc turpmāk savu sirds veselības stāvokli uzzināt gribošie tiek laipni lūgti pirms vizītes piezvanīt pa tālruni 3084508, lai precizētu apmeklējuma laiku.Katram apmeklētājam tiks izsniegta sirds veselības novērtējuma karte, kurā būs atzīmēti viņa mērījumi un asins analīžu rezultāti, konstatētie riska faktori, kā arī ieteikumi. Šo karti ieteicams saglabāt, lai pēc gada pārliecinātos par izmaiņām. Ar šo karti cilvēks var doties arī pie ģimenes ārsta.Ikviens Sirds veselības kabineta apmeklētājs tiek izglītots par sirds veselības veicināšanu un slimību riska faktoriem. Kabinetos ikvienam, sākot no 18 gadu vecuma, tiek veikta profilaktiskā izmeklēšana, turklāt - tā tiek veikta bez maksas un ārsta nosūtījuma. Ja medicīnas māsa konstatē iespējamus cilvēka veselības riska faktorus, tad var rekomendēt vērsties pie ģimenes ārsta, bet, ja rādītāji ir pavisam kritiski - steidzami vērsties pie speciālista. Būtiski atcerēties, ka šādos kabinetos apmeklētāji netiek ārstēti, bet gan konsultēti. Atbildība par savu veselību jāuzņemas katram pašam.

Pievieno komentāru

Citas ziņas