Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bezdarbniekos varētu reģistrēties vismaz 15 slimnīcas «Ģintermuiža» bijušie darbinieki 4

Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību (VSIA) «Slimnīca «Ģintermuiža»» šajās dienās atlaiž vairāk nekā 50 darbinieku, no kuriem aptuveni 15 varētu reģistrēties kā bezdarbnieki, bet pārējiem būs citas darbavietas vai pusslodzes darbs.

Psihoneiroloģiskās slimnīcas «Ģintermuiža» valdes priekšsēdētājs Uldis Čāčus aģentūrai LETA pastāstīja, ka, lai novērstu finansējuma trūkumu un īstenotu Veselības ministrijas (VM) ieteikto saimniekošanas uzlabošanu, saskaņā ar iepriekš plānoto slimnīca atlaiž vairāk nekā 50 darbinieku.«Visi 50 noteikti nebūs «uz ielas», jo liela daļa - aptuveni puse - ir piekrituši pusslodzes darbam, turklāt ir daļa tādu, kam bija vēl otra papildu darbavieta. Šo darbavietu likvidēšanu mēs centāmies īstenot tā, lai ciestu pēc iespējas mazāk cilvēku, tādēļ arī mēģinājām likvidēt pēc iespējas vairāk tādu darbavietu, kurās strādājošajiem ir vēl citi darbi,» skaidroja Čāčus, piebilstot, ka dažādu lietvedības iemeslu dēļ visus neatlaiž vienā dienā, bet tas notiek šajās dienās janvāra sākumā.Viņš informēja, ka nepārvietojamus slimniekus «Ģintermuiža» neatļausies «izlaist ielās», lai gan ministrijas finansējuma apmēru dati neatbilstot slimnīcas datiem par daudzu slimnieku stāvokli. Patlaban notiekot sarakste ar VM, taču nekādi kompromisi vai risinājumi neesot panākti, un slimnīcas vadītājam zūdot cerība, ka izdosies atrisināt šo jautājumu.Kā ziņots, VM tika iesniegta papildu informācija par tādiem psihoneiroloģiskās slimnīcas ilgstošiem pacientiem, kuru pārcelšana uz sociālās aprūpes institūcijām būtu bīstama vai nelikumīga, un ministrijā atkārtoti izvērtē pārceļamo pacientu apjomus, kas saistīts ar atbilstošu finansējumu tiem pacientiem, kuriem jāpaliek stacionārā.«Ja tā var teikt, mēs parādījām ministrijas pārstāvjiem, par kādiem pacientiem ir runa, un VM izvērtē situāciju un iespējamos risinājumus. Savukārt mēs gaidām atbildi no ministrijas,» skaidroja Čāčus, piebilstot, ka slimnīcas situāciju plāno izvērtēt arī Saeimā.Viņš atgādināja, ka uz sociālās aprūpes institūcijām nedrīkst pārcelt vairāku grupu pacientus, starp kuriem ir pacienti, kuri slimnīcā ievietoti pēc tiesas lēmuma un kuri ārstējas saistoši tiesas lēmuma noteiktam termiņam, arī pacienti, kuri slimnīcā ir pierakstīti un kuriem ir kontrindikācijas ievietošanai sociālās aprūpes institūcijās, un tādi ārstējas ilgāk par gadu, kā arī pacienti, kuri nav pierakstīti slimnīcā un kuriem ir kontrindikācijas ievietošanai sociālās aprūpes institūcijās, kuri arī ārstējas ilgāk par gadu.Kā iepriekš ziņots, 2012.gada 27.novembrī VM notika VSIA «Slimnīca «Ģintermuiža»» dalībnieku sapulce, kuras laikā tika apstiprināta slimnīcas attīstības stratēģija, kas paredz līdz 2014.gadam sasniegt bezdeficīta budžetu, aģentūru LETA informēja VM preses sekretārs Oskars Šneiders.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Resnais

Bils pārrakstījās.. Es nekad nekļūdos, taču ne vienmēr man ir taisnība.. Vai skatīties valsts amatpersonu makos ir noziegums?

pirms 7 gadiem, 2013.01.07 15:16

to Resnais

Tagad zinu kāpēc Tu lūri citu makos un pats neko neesi sasniedzis. 8x no 2600 uz 8500 ..njā redzamas ģēnijas pazīmes. Gatavais Bils.

pirms 7 gadiem, 2013.01.07 07:16

Resnais

Tai pat laikā LDz šefi un latvenergo palielina sev algas dažs pat 8x no 2600 latiem līdz 8500 latiem. Kādam ir jāaiziet.

pirms 7 gadiem, 2013.01.06 21:01

Citas ziņas