Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzirde jāsargā jau no bērnības

Ievērojama iedzīvotāju daļa uzskata, ka vājdzirdība viņus neskar vai vismaz nepasliktina dzīves līmeni. SIA «Jelgavas poliklīnika» Otorinolaringoloģijas kabineta medicīnas māsa Ņina Ozerovska savā ilggadējā praksē pārliecinājusies, ka cilvēka auss ir ļoti svarīgs orgāns, kura precīza funkcionēšana ir būtiska ne tikai personiskajai labsajūtai.

Par SIA «Jelgavas poliklīnika» Otorinolaringoloģijas (grieķiski ūs, õtos auss + rhis, rhinos deguns + larynx, laryngos balsene + logos mācība) kabineta medicīnas māsas Ņ.Ozerovskas prasmīgajām rokām un iejūtīgo sirdi aicināja pastāstīt pacienti, kas ne vienu vien reizi klātienē pārliecinājušies par ausu «skalošanas» un citu procedūru lietderību.Ņ.Ozerovska asistējusi (un turpina to darīt) pie daudziem Jelgavas ārstiem, tagadējā prakse tiek dalīta ar otorinolaringologiem Aleksandru Zeiļuku un Juri Dārznieku.Daktere A.Zeiļuka min, ka medicīnas māsa Ņ.Ozerovska ir cilvēks, uz kuru var paļauties - darba instrumenti vienmēr būs sterilizēti un sagatavoti darbam neatkarīgi no tā, cik agri jāsāk strādāt. Un tā jau piecdesmito gadu. Par tik ievērojamu darba stāžu, spriežot pēc šarmantās kundzes izskata, gan grūti aizdomāties.Gan ārste, gan medmāsa atzīst - ir profesijas, kur krasi izpaužas aroda specifikas negatīvā ietekme uz dzirdi. Jāņem vērā, ka līdztekus troksnim ne mazāku iespaidu uz to atstāj vibrācija, tāpēc visnepateicīgākais ir darbs ražotnēs vai ar iekārtām, kur abi šie faktori apvienojas. Tāpēc dzirdei jāpievērš ne mazāk uzmanības kā citiem dzīvībai svarīgiem orgāniem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas