Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gripa turpina atkāpties, tomēr vēl ir epidēmijas līmenī

Pagājušajā nedēļā gripas izplatība Latvijā samazinājusies par 19%, tomēr epidēmijas slieksnis joprojām ir pārsniegts dažās pilsētās.

Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati, visaugstākā gripas intensitāte iepriekšējā nedēļā bijusi Jelgavā un Liepājā, savukārt saslimstība pieaugusi Daugavpilī un Ventspilī. Pārējās pilsētās saslimstība samazinājusies vai palikusi nemainīga.Kopumā iepriekšējā nedēļā novēroti 279 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt vēl pirms nedēļas tika reģistrēti 355 saslimšanas gadījumi ar gripu uz 100 000 iedzīvotāju.Samazinājies arī hospitalizēto gripas pacientu skaits. Kopā hospitalizēti 193 pacienti - 127 ar diagnozi gripa un 66 ar diagnozi gripas izraisīta pneimonija. Vēl nedēļu iepriekš slimnīcā tika nogādāti 214 cilvēki.Kopš gripas epidēmijas sākuma līdz 18.martam pavisam saņemti 43 paziņojumi par nāves gadījumiem pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu gripu vai ar aizdomām par gripas infekciju. Lielākā daļa pacientu ir vecumā virs 50 gadiem. Visiem mirušajiem bijis vismaz viens no riska faktoriem - galvenokārt gan hroniskas slimības.Arī Pasaules Veselības organizācijas Eiropas reģiona lielākajā daļā turpinājusies gripas aktivitātes samazināšanās. Lielākā daļa valstu ziņojusi par vidējā līmeņa gripas intensitāti.Savukārt saslimstībai ar citām augšējo elpceļu infekcijām Latvijā pagājušajā nedēļā nedaudz palielinājusies - par 1,2% un vidēji bija 1187 uz 100 000 iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Citas ziņas