Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā augusi saslimstība ar gripu; bērnudārzus neapmeklē 26% bērnu, skolas - 18% skolēnu

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra Zemgales reģiona informāciju Jelgavā šī gada 6.nedēļā saslimstības līmenis ar gripu audzis, kā rezultātā Jelgavas iestādes maina ikdienas kārtību, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem Jelgavā ir reģistrēti 886 saslimušie uz 100 000 iedzīvotājiem.Pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra sniegto atzinumu par gripas saslimstības līmeni Jelgavā, pilsētas pašvaldībā stājies spēkā rīkojuma «Par gripas un citu aktuālo augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību profilaksi» ceturtais punkts, kas nosaka papildu pasākumus gripas izplatības ierobežošanai un ārstēšanai.Jelgavas pilsētas Izglītības pārvalde apkopojusi, ka pirmsskolas izglītības iestādes šonedēļ neapmeklē vidēji 26% audzēkņu. Savukārt skolās mācību stundās nepiedalās vidēji 18% skolēnu. Saslimšanas risku pirmklasnieku vidū mazina nedēļu garais brīvlaiks.Papildus iepriekš noteiktajiem ierobežojošiem pasākumiem minētais rīkojuma punkts nosaka: gadījumos, ja rodas slimnieku hospitalizācijas grūtības Dobeles un apkārtnes slimnīcas Infekcijas slimību nodaļā, SIA «Jelgavas pilsētas slimnīca» vienu no nodaļām ar 30 gultas vietām jāpārprofilē slimnieku ārstēšanai ar smagām gripas formām pēc atsevišķa Jelgavas pilsētas Pretepidēmiskās komisijas lēmuma.Nepieciešamības gadījumā saskaņā ar atsevišķu pašvaldības lēmumu SIA «Jelgavas poliklīnika» piesaistīs papildu medicīnisko personālu mājas vizīšu apkalpošanai.Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības, kultūras un interešu izglītības iestādēm katru dienu jāsniedz informācija par apmeklētību. Ja skolēnu apmeklētība ir zem 50%, saskaņojot ar pašvaldību, uz laiku jāpārtrauc mācību process.Izglītības, kultūras un interešu izglītības iestādēm rīkojums nosaka ierobežot ārpusklases un citus pasākumus un neplānot jaunus, ja tie notiek slēgtās telpās un saistīti ar vairāk kā 50 dalībnieku pulcēšanos vienuviet.

Pievieno komentāru

Citas ziņas