Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā reģistrēts pirmais gripas gadījums šosezon

Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) epidemiologi akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringa laikā ir reģistrējuši pirmo gripas gadījumu šajā sezonā, informēja SVA pārstāve Elīna Sprūde-Nesenberga.

Saslimšanas gadījums reģistrēts Rīgā. SVA epidemiologi norāda, ka arī iepriekšējās sezonās novembrī tika reģistrēti atsevišķi gripas gadījumi un šis pirmais, pagājušajā nedēļā reģistrētais gadījums vēl neliecina par iespējamu sākumu masveida saslimšanai ar gripu. Gripas aktivitāte Eiropas valstīs joprojām ir zema, kas ir raksturīgi šim laika periodam, atsevišķi gripas gadījumi reģistrēti 16 Eiropas valstīs.Savukārt saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām Latvijā saglabājas iepriekšējo nedēļu līmenī. Vidējā saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā Latvijā bija 1173 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, visaugstākā saslimstība ar saaukstēšanās slimībām reģistrēta Aizkraukles un Valkas pilsētā un rajonā, kā arī Siguldā.SVA atzīmē, ka izglītības iestāžu apmeklējums ir labs - bērnudārzus apmeklē 76,5% audzēkņu, skolas - 91,4%. SVA informē, ka gripa parasti sākas pēkšņi un tās simptomi ir galvassāpes, drudzis, paaugstināta ķermeņa temperatūra, kaulu "laušanas sajūta" un aizlikts deguns bez iesnām, un sauss klepus.Ar gripu var inficēties, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus, vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slimā cilvēka deguna un rīkles sekrēti.Lai izvairītos no saslimšanas ar gripu un citām elpceļu infekcijām, kā arī ierobežotu tālāku to izplatīšanos, klepojot vai šķaudot degunu un muti jāaizsedz ar kabatlakatiņu, pēc lietošanas kabatas lakatiņš jāizmet. Mediķi aicina bieži mazgāt rokas, īpaši pēc klepošanas vai šķaudīšanas, jāizvairās no cieša kontakta ar cilvēkiem, kas ir slimi.Ja cilvēks ir saslimis ar gripu, viņam jāpaliek mājās un nedrīkst apmeklēt darbu, skolu vai publiskus pasākumus. Ar gripu slimam cilvēkam nepieciešams ievērot mieru, uzņemt daudz šķidruma, izvairīties no alkohola un tabakas lietošanas, kā arī lietot medikamentus gripas simptomu mazināšanai. Gadījumā, ja ir aizdomas par saslimšanu, jāvēršas pēc palīdzības pie sava ģimenes ārsta.Efektīvākais veids sevis un līdzcilvēku pasargāšanai no saslimšanas ar gripu ir vakcinēšanās. Tiek prognozēts, ka šajā sezonā cirkulēs gan A, gan B tipa gripas vīrusi. Aizsardzība pret abu tipu gripas vīrusiem ir iekļauta šīs sezonas pretgripas vakcīnas sastāvā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas