Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Medicīnas darbinieki piketē atkal

Ceturtdien medicīnas darbinieki ne pirmo reizi šajā gadā devās uz Rīgā pie Ministru kabineta ēkas paredzēto piketu savu tiesību aizsardzībai. No Jelgavas mediķiem visplašākā pārstāvniecība - aptuveni 30 cilvēku - bija valsts SIA «Slimnīca Ģintermuiža».

Piketu organizē Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), un tā mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, ka valdības vīri joprojām atsakās nodrošināt iepriekš garantēto darba samaksas pieaugumu veselības aprūpes nozarē strādājošiem, kā arī kavējas ieviest neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem paredzētās sociālās garantijas.Mediķi uzskata, ka šāda rīcība nenovēršami pasliktinās nozarē strādājošo labklājību, kavēs pieejamu un kvalitatīvu pakalpojumu nodrošināšanu veselības aprūpē, kā arī paaugstinās sociālo spriedzi sabiedrībā.«Slimnīcas Ģintermuiža» arodbiedrības vadītāja Edīte Lismente «Ziņām» neslēpa, ka aktivitātēm savas taisnības meklēšanā nav traucējis slimnīcas direktors Uldis Čāčus. Piketā pārstāvēta arī Jelgavas pilsētas slimnīca, bet Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) stacijas mediķi, kā informēja Jelgavas «ātrās» palīdzības arodbiedrības vadītāja Laima Andersone, šajās aktivitātēs nav iesaistījušies.LVSADA priekšsēdētāja vietniece Ruta Vīksna «Ziņām» skaidroja, ka iepriekšējā veselības ministra Gundara Bērziņa darbības laikā rasts konstruktīvs dialogs un tapuši Ministru kabineta noteikumi Nr.980, kas regulēja darba samaksu mediķiem. Noteikumi stājās spēkā ar 2007.gada 1.janvāri.Arodbiedrība nenoliedz, ka arī pašlaik veidojas konstruktīvs dialogs starp iesaistītajām pusēm. Tomēr joprojām nav atrisināts galvenais jautājums par taisnīgu un Ministru kabineta rīkojumiem atbilstošu darba samaksas paaugstināšanu veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, teikts LVSADA paziņojumā. Ja iepriekšējā vienošanās, kas apstiprināta arī minētajos dokumentos, paredzēja medicīnā strādājošo algas piesaisti vidējai darba samaksai valstī, tad šobrīd arodbiedrība uzskata, ka valdība rīkojas pretlikumīgi, par salīdzināmo rādītāju ņemot 327 latus, kas bija vidējā samaksa vēl gadu mijā, nevis 389 latus, kāda tā ir pašreiz.

Pievieno komentāru

Citas ziņas