Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Metadona programma nav panaceja 1

Kāda jelgavniece, narkomāna māte, kura vēlējās palikt anonīma, «Ziņām»jautā, kāpēc Jelgavā nav pieejama metadona programma, un šādu palīdzību iespējams saņemt tikai Rīgā.

Psihiatriskās slimnīcas «Ģintermuiža» Narkoloģiskā dienesta vadītāja Lilita Caune uzskata - metadona un citas aizvietošanas terapijas programmas ir tikai viena no narkomānu ārstēšanas metodēm, un tās lietderība katrā konkrētajā gadījumā stingri jāizvērtē.Jāpiebilst, ka narkotiku, tāpat kā jebkuras atkarības, ārstēšana ir brīvprātīga. L.Caune min vairākus vēlamos posmus, kas būtu jāiziet cilvēkam, kurš grib atbrīvoties no narkotiku atkarības, un ir realizējami mūsu reģionā. Ambulatorajā nodaļā pieejamas konsultācijas pie narkologa. Narkotiku atkarības gadījumā ar to ir krietni par maz. Ieteicamais ceļš, kāds būtu veicams narkotiku atkarīgajam, ir sekojošs.Pēc konsultācijas Ambulatorajā dienestā pirmais svarīgais solis - pārtraukt lietot narkotikas. Palīdzību iespējams saņemt Detoksikācijas nodaļā, kur ir valsts finansēts 12 dienu ārstēšanas kurss (slimniekam jāmaksā tikai lats diennaktī), tā laikā ar medicīnisku palīdzību tiek nodrošināts narkotiku lietošanas pārtraukšanas process.Nākamais posms - rehabilitācijas programma, ko piedāvā «Rindzele» (slimnīcas «Ģintermuiža» struktūrvienība Tukuma rajona Zentenes pagastā), ir no 12 līdz 14 mēnešiem. Kad cilvēks to pilnībā iziet, pēc atgriešanās savā dzīvesvietā viņam jāturpina atbalsta terapija pie narkologa (piemēram, Ambulatorajā nodaļā). Pašlaik situācija ir tāda, ka ārstēšanās process ilgst no 3 līdz 5 gadiem. Slimniekam jārēķinās, ka visu šo laiku jāuztur kontakts ar speciālistiem.

Raksta turpinājumu lasiet otrdienas, 28.augusta «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

bebrs

jA Latvija izvēlejusies METADONA progrgammu ,jo tas aptur cilvēkus no lietošanas, it kā atgriešanos dzīvē,no HEROINA,bet tas it kā veicina no narkomānu puses mazāk noziegumu,un atgriešanos dzīvē,bet ir cita doma kā ŠVEICĒ dot narkomānam ,METADONA vietā HEROĪNU,līdz pat 1,00.GR,bet mēs neesam ŠVEICE,kur sabiedriba ir pārtikusi,bet atkal vienreiz paprovejot HEROINU,vai kā jau vairākus gadus dara izplatitāji kopā,ar MARIHUANAS cigareti zālē piejauc "GERAČU",un atkarība ir no 1 reizes,bet uz doto dienu jauniešu mode ir sintetiskās narkotikas,kā ,AMFETAMĪNS(Vitamins)(AMFIK),vai EXSTAZI(TAS LĪDZĪGS PĒC DARBĪBAS)kas dod triecienu tieši smandzeņu neironiem kas ar laiku degradejās, jo smadzenes piedzīvo lielo uzbrukumu,ar lielāku triecienu nekā narkotikas no augiem,un iedarbība ir graujoša.Es negribu,vecakus, lietotājus saukt pie sirsdsapziņas,vai cilvēkus kas lieto,lai pārtrauc,bet pie vecakiem,jūs tikai jūs būsiet atbildīgi par saviem bērniem,jo viņus audzinat jūs no tā brīža kad viņš sāka staigāt,un labākā izeja jā tā notiek, laižiet cilvēku kas ir narkomāns līdz gruntei lai viņš sajūt,ja viņš nesaprot ko pats ar sevi dara,jo vēlāk viņš sāks zagt,melot,un jūs ģimeni novedīs līdz psihes sabrukumam,ja viņš kā jūsu bērns izķepurosies no narkotiku kloākas,būs OK,bet jā ka vecāki nevarat viņu iespaidot,laižat savu atvasi līdz,GRUNTEI,lai viņš saprot kā radi naudu priekš "BALTĀ PŪĶA" NEDOS,VIŅA PRIEKŠĀ BŪS SLĒGTAS MĀJAS DURVIS,KUR NARKOMĀNU NEVIENS NAGAIDĪS,jā varbūt persona izdarīs noziegumu,bet var pateikt uzreiz tikai piekš GERAČA.bet ne sintetiskām narkotikām,kurām ir cita iedarbība,smadzeņu bojājumi,pēc ilgas AMFETAMĪNU lietošanas,vai EXSTAZI,rodās GĻUKI,kas izspaužās kā zem ādas rāpo kukaiņi,paliek depresīvi,zaudE svarā,jo negribās ēst,kašķigi,ar dažadām ekzemām . ES RAKSTU KĀ CILVĒKS KAM BIJA DRAUGI,UN DARBA KOLEĢI KAS NOMIRA NO NARKOTIKĀM,KAM ES NESPĒJU PALĪDZĒT,UN KURUS ES VIENALGA ATCEREŠOS KĀ DRAUGUS,ĻOTI TUVUS.

pirms 11 gadiem, 2007.08.28 07:21

Citas ziņas