Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēdzies krūts vēža apzināšanas mēnesis

26.oktobrī ar pasākumu Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā beidzās Onkoloģisko pacientu atbalsta organizācijas «Dzīvības koks» rīkotā mākslas darbu pārdošanas akcija «Māksla cerībai, dzīvei, mīlestībai». Onkoloģiskās slimības Latvijā ir otrs biežākais nāves cēlonis tūlīt aiz kardioloģiskajām slimībām.

Akciju organizēja «Dzīvības koks» kopā ar Latvijas Mākslinieku savienību, valsts SIA «Rīgas Austrumu slimnīca» Latvijas Onkoloģijas centru un Amerikas Pretvēža apvienību. Oktobris pasaulē pazīstams kā krūts vēža apzināšanas mēnesis, kad visā pasaulē notiek pasākumi ar mērķi pievērst uzmanību šai slimībai un aicināt iesaistīties cīņā pret to. Latvijā dažādas aktivitātes notiek jau trešo gadu.Tiek ziņots, ka akcijas laikā, pārdodot vairāk kā 70 Latvijas mākslinieku brīvprātīgi ziedotos darbus, savākti gandrīz 25 000 latu. Savāktie ziedojumi tiks ieguldīti psiholoģiskās palīdzības dienesta izveidē onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem, kā arī tiks iegādāts gamma detektors, kas nepieciešams limfmezglu izmeklējumiem. Mākslas darbus par ziedojumiem var iegādāties organizācijas mājas lapā internetā www.dzivibaskoks.lv .Kā informē Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūras direktora vietniece veselības statistikas jautājumos Jautrīte Karaškēviča, Jelgavā 2006.gadā pirmreizējā uzskaitē bija stājušies 209 onkoloģiskie slimnieki, 2005.gadā - 168. Pagājuša gada beigās pavisam pilsētā bija reģistrēti 1287 vēža slimnieki. Jelgavas rajonā 2006.gadā pirmreizējā uzkaitē stājās 107, bet tā paša gada beigās kopējais uzskaitē uzņemto skaits rajonā bija 617.Pavisam Latvijā reģistrēti 50 000 onkoloģisko pacientu, bet katru gadu diagnoze - ļaundabīgs audzējs - pirmreizēji tiek noteikta 10 00 cilvēkiem. Jelgavas un rajona pacienti kopā ar Rīgas iedzīvotājiem un vēl 18 valsts rajonu slimniekiem gan stacionāri, gan ambulatori tiek ārstēti Latvijas Onkoloģijas centrā Rīgā, Hipokrāta ielā 4, kur tiek pielietotas pasaules līmeņa metodes agrīnā vēža diagnostikai. Diemžēl daudzos gadījumos slimnieki pie ārsta ierodas tad, kad slimība sasniegusi vēlīnu stadiju un efektīva ārstēšana vairs nav iespējama.

Pievieno komentāru

Citas ziņas