Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks AIDS dienai veltīti pasākumi

1.decembrī visā pasaulē tiek atzīmēta AIDS diena. Lai veicinātu izpratni par šo slimību, kā arī pieminētu tās upurus, sestdien visi tiek aicināti piedalīties gājienā, bet pirmdien -apmeklēt Atkarību profilakses kabinetu Sociālo lietu pārvaldē.

«Turiet solījumu - apturiet AIDS!» ir kampaņas moto, kas sākās 1988.gadā ar mērķi visā pasaulē paaugstināt izglītības līmeni un mazināt aizspriedumus pret HIV, AIDS un tā sekām. Vairākus gadus kampaņā iesaistījušās arī dažādas mūsu valsts iestādes un organizācijas. Šogad par tās saukli izvēlēts «Iesaisties un esi līderis!».Jelgavā AIDS upuriem veltītu pasākumu sestdienas vakarā pulksten 17 Raiņa parkā rīkos Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes nodaļa. Pulksten 18 sāksies gājiens, kas noslēgsies Hercoga Jēkaba laukumā, kur pasākuma dalībnieki no svecītēm izliks simbolisko AIDS lentīti.Kristīgajās draudzēs tradicionāli notiks šai dienai veltīti aizlūgumi. Jelgavas svētās Annas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Tālis Rēdmanis «Ziņām» pastāstīja, ka sestdien draudze AIDS upurus lūgšanā pieminēs Liepājā, bet Jelgavā aizlūgums notiks svētdien, 2.decembrī.Savukārt pirmdien, 3.decembrī, no pulksten 9 līdz 11 un no 15 līdz 18 apmeklētājus gaida Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Atkarību profilakses kabinets, kur notiks atvērto durvju diena. Vecākā speciāliste darbam ar personām ar atkarības problēmām Mārīte Ose atzīst - lai gan kabinetā šogad nav atklāts neviens HIV gadījums, strauji audzis ar C hepatītu saslimušo skaits. Pēdējos trīs mēnešos šīs bīstamās kaites vīruss tika konstatēts 15 no 28 personām, kas izgāja pārbaudes testu.«Ļoti bēdīgi, bet strauji aug narkotisko vielu lietotāju skaits. Vēl joprojām populārs ir heroīns, no kā ļoti grūti atteikties, amfetamīns, ko parasti sadala vairākās daļās, bet zālīte jau kļuvusi par ikdienu,» secina M.Ose, aicinot ikvienu piedalīties Pasaules AIDS dienai veltītajos pasākumos.

Pievieno komentāru

Citas ziņas