Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pret pīpmaņiem vērsīsies vēl bargāk 3

Saeima konceptuāli atbalstījusi likuma grozījumus, kas paredz vēl stingrākus smēķēšanas ierobežojumus sabiedriskajās vietās.

Grozījumi likumā «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu» nosaka stingrākus smēķēšanas ierobežojumus augstskolās, kā arī citās publiskās ēkās, būvēs, telpās un teritorijās.Izmaiņās svītrota norma, kas ļāva smēķēt speciāli ierādītās telpās. Paredzēti smēķēšanas ierobežojumi arī parkos, skvēros, peldvietās un aizliegumi bērnu atpūtas un rotaļu laukumos.Ar likuma grozījumiem papildus brīdinošajiem uzrakstiem par šā paraduma kaitīgo ietekmi kā obligāta noteikta krāsainu attēlu izvietošana uz cigarešu paciņām. Tie informēs par pīpēšanas sekām. Uz Latvijā realizējamo tabakas izstrādājumu iepakojuma būs aizliegts attēlot fiziskas personas, mūsu valsts vai folkloras simbolus, kā arī izmantot animācijas attēlus.Latvijā tabakas lietošanas sekas ir cēlonis vismaz 4380 priekšlaicīgas nāves gadījumiem katru gadu. No tā izriet, ka vismaz 12 cilvēki dienā mirst no slimībām, kas saistītas ar tabakas lietošanu. Aprēķināts, ka 2004.gada pirmajos sešos mēnešos smēķēšanas izraisītu slimību ārstēšanai iztērēti 12 miljoni latu.2004.gada «Finbalt» pētījuma rezultāti liecina, ka ikdienā smēķē 47,3% vīriešu un 17,8% sieviešu. Īpaši satraucoša ir lielā ikdienas smēķētāju proporcija jauniešu vidū. 2003.gadā veiktā epidemioloģiskā pētījuma dati liecina, ka 34,3% Latvijas skolēnu smēķē. Tabakas dūmu ietekmei mājās pakļauti 53,9% vīriešu un 46,1% sieviešu, savukārt darbavietās - 25,5% vīriešu un 9,9% sieviešu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

AN

BET KUR TAD IR PIPETAJU TIESIBAS?PIRMS AIZLIEGT, JARADA APSTAKLI.TAD JAU DRIZ NEVARES ARI PURKSKI PALAIST. CITIEM ELPOT KAITES.

pirms 11 gadiem, 2007.09.07 12:57

lalala

Lai municipāļi padzenā pie RIMI veikala pīpētājus,nav iespējams ieiet veikalā, nevis tikai liek soda kvītis aiz mašīnu logiem par nepareizi novietotām mašīnām.

pirms 11 gadiem, 2007.09.07 11:17

šofis

Gribētos lai runāšana par ierobežošanu beidzot tiktu realizēta! Šodien uz LLU pa galvenajiem vārtiem bija jāiet caur dūmu mutuļiem!

pirms 11 gadiem, 2007.09.06 19:27

Citas ziņas