Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēnus aicina uzvarēt cigareti

Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) 7. un 8.klašu skolēniem izsludinājusi pieteikšanos dalībai projektā «Nesmēķējošā klase 2007/2008». Pasākums risināsies no šā gada 1.decembra līdz 2008.gada 30.aprīlim.

«Projekta mērķis ir piedāvāt minēto klašu skolēniem pārbaudīt savu izturību, atsakoties no smēķēšanas, pieņemt izaicinājumu un pierādīt savu spēju uzvarēt cigareti,» pauž SVA Sabiedrisko attiecību daļas vecākā speciāliste Līva Auna, aicinot klašu kolektīvus šādi sacensties par galveno balvu - aktīvas atpūtas nedēļas nogali visai klasei.Lai piedalītos sacensībā, kas risināsies no 1.decembra līdz nākošā gada 30.aprīlim, visai klasei jāvienojas, ka neviens skolēns četrus mēnešus nesmēķēs, un līdz 23.novembrim par to jāpaziņo SVA projekta koordinatoriem.Reizi mēnesī Nesmēķējošajai klasei organizatoriem būs jāiesniedz atskaites par savu apņemšanos neuzvilkt dūmu, pēc kā arī noteiks uzvarētāju. «Daudz būs atkarīgs no dalībnieku godīguma, un sniegto ziņu patiesums paliks uz viņu sirdsapziņas,» «Ziņām» atzina L.Auna, piebilstot, ka projekta noslēgumā skolēni varēs pārbaudīt savu izelpu un priecāties, ka viņu plaušas ir tīras.Par projekta norisi būs iespējams uzzināt SVA mājas lapā www.sva.gov.lv , kurā tiks informēts par klasēm, kas pieteikušas savu dalību, kā arī būs lasāmi tematiskie raksti un atskaišu rezultāti.Projekts Latvijā tiek īstenots jau trešo reizi. Pērn savu dalību pieteica 215 klases, bet līdz finālam izturēja 103. Galveno balvu ieguva Ludzas pilsētas ģimnāzijas 7.A klase. Jelgavas rajona Šķibes pamatskolas «septītie» ierindojās godpilnajā trešajā vietā.«Nesmēķējošā klase» ir Eiropas Savienības (ES) Sabiedrības veselības programmas rosināts profilakses projekts jauniešiem, lai aizkavētu iespējamo smēķēšanas uzsākšanu un veicinātu tās atmešanu. Pasākums paredzēts tieši 14 - 15 gadu veciem skolēniem, jo pētījumi pierādījuši saistību starp pirmajiem smēķēšanas mēģinājumiem un varbūtību kļūt par regulāru šī ieraduma piekopēju.Latvija pieder pie tām divpadsmit valstīm, kurās sastopama lielākā smēķēšanas izplatība 11, 13 un 15 gadu vecu pusaudžu vidū.

Pievieno komentāru

Citas ziņas