Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spriest par bērna valodas attīstību var jau zīdaiņa vecumā 1

Oro-miofunkcionālajā terapijā tiek izmantota starpdisciplināra pieeja agrīnā runas veidošanās, periodā uzsākot mērķtiecīgu runas terapiju, samazinot negatīvo ieradumu radītās sekas un veicinot runas komponentu – elpošanas, artikulācijas un mīmikas muskulatūras – koordinētu darbību, kas nodrošina korektu skaņu artikulāciju. Kāpēc šāda terapija nepieciešama un kāda mūsdienās ir bērnu valodas attīstība, sarunā ar “Ziņām” stāsta Jelgavas poliklīnikas audiologopēde Natālija Ērgle, kas arī piedāvā oro-miofunkcionālo terapiju.

– Jūs esat audiologopēde. Vai ir kāda atšķirība no vienkārši logopēda?
Vienkārši skaidrojot, audiologopēds ir vairāk mediķis, nevis skolotājs. Strādājam ar neiroloģiskām saslimšanām, dažādiem muskuļu funkciju traucējumiem. Protams, darbojamies arī ar bērniem, kam ir mazs vārdu krājums vai valodas attīstības problēmas. Tomēr mūsu uzdevums ir uz cilvēkiem ar runas problēmām raudzīties nedaudz no citas puses – kā es varu runāt, ja man ir vāji muskuļi, kā iemācīties izteikt vārdus, ja pat nevaru novietot mēli tādā pozīcijā, kā vajag? Bērnudārzā logopēdi strādā vairāk tehniski – māca pareizi izrunāt vārdus –, mēs cenšamies “salikt vietās” visus muskuļus, saslēgt tos kopā ar smadzeņu funkciju, un līdz ar to runa raisās brīvāk un labāk.


Foto: Raitis Puriņš. Visu interviju lasiet 7. septembra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolotāja no Jelgavas

Logopēdiem vajadzētu pastrādāt ar Valsts Prezidentu.

pirms gada, 2017.09.11 11:43

Citas ziņas