Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētkos mediķi nav pārāk noslogoti 2

Jelgavas mediķi atzīst, ka aizvadītie Ziemassvētki nav radījuši lielāku pacientu pieplūdumu, kā parasti. Traumēto un citādi sasirgušo skaits gada nogales svētku brīvdienās nav pārsniedzis vidējos ikdienas rādītājus.

Brīvlaiks arī ģimenes ārstiemSIA «Jelgavas pilsētas slimnīca» valdes locekļa vietniece ārstniecības jautājumos Solveiga Ābola «Ziņām» pastāstīja, ka pirmssvētku sestdienā un svētdienā, kā arī pašos svētkos hospitalizēto pacientu skaits nepārsniedza 20 cilvēkus dienā, kas atbilst vidējiem rādītājiem.Ambulatorā palīdzība katrā no brīvdienām sniegta vidēji 60 slimniekiem, kas gan ir vairāk nekā parasti. S.Ābola minēja, ka to var izskaidrot ar garajām brīvdienām, jo puse no slimnīcā ambulatoro palīdzību meklējušajiem bijuši sirdzēji, kuriem parastā darbdienā pietiktu ar ģimenes ārsta apmeklējumu. Jautājums par ģimenes ārstu lielāku pieejamību tā saucamajos «sarkanajos» kalendāra datumos būtu jārod augstākā līmenī, ņemot vērā gan ārstu, gan slimokasu, gan - galvenokārt - pašu slimnieku intereses. Patīkami atzīmēt, ka Jelgavas pilsētas slimnīcā aizvadītajās dienās palīdzību nav meklējuši cilvēki ar gada nogales svētkiem specifiskām traumām, kas gūtas sprāgstošās un uguņojošās izpriecās. Jācer, ka arī gaidāmajās Jaungada svinībās jelgavnieki un pilsētas viesi būs tikpat uzmanīgi un piesardzīgi.Pieplūdums iespējams pēcsvētku dienāsSlimnīcā «Ģintermuiža» šajās dienās ir mazāk slimnieku kā parasti, jo daudzi no tiem, kam nepieciešama ilgstoša ārstēšanās, Ziemassvētkus un Jaungadu devušies sagaidīt mājās. Diemžēl svētku prieki daudziem nav iedomājami bez vairāk vai mazāk reibinošu dzērienu lietošanas, un dažiem tā mēdz radīt nopietnas veselības problēmas.Kā informēja valsts SIA «Slimnīca «Ģintermuiža»» Narkoloģiskā dienesta vadītāja Lilita Caune, 26.decembrī Detoksikācijas nodaļā atradās 21 pacients, kas ir krietni mazāk par ikdienā ierastajiem 30. Taču pieredze liecina, ka īstās svinēšanas sekas parādās dažas dienas pēc svētkiem, kad ar saindēšanās sindromu sirgstošie meklē narkologa palīdzību.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

xxx

Kādas muļķības...bija gan piekauti, gan sadurti, gan sadzērušies

pirms 11 gadiem, 2007.12.26 21:24

Citas ziņas