Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tuberkulozi ārstēs ambulatori

Aizvadītās nedēļas Jelgavas Domes sēdē tika pieņemts lēmums par SIA «Jelgavas tuberkulozes slimnīca» darbības izbeigšanu un likvidāciju. No 1.decembra pacientiem mūsu pilsētā būs pieejama ambulatorā palīdzība Stacijas ielā 13, bet tās vecajās telpās Viestura ielā 15 atradīsies krīzes vadības centrs, kas koordinēs visu operatīvo dienestu darbu, un aģentūra «Pilsētsaimniecība».

Kapitālsabiedrības likvidācija uzsākta 25.septembrī, un par tās likvidatoriem iecelti Domes Administratīvās pārvaldes Juridiskā sektora juriste Aira Krastiņa, Īpašumu konversijas pārvaldes galvenā ekonomiste Valija Pranka, Finanšu nodaļas galvenā auditore Indra Lazdiņa un Administratīvās pārvaldes personāla vadītāja Augustīne Labore.Slimnīcas likvidācija saistīta ar Ministru kabineta noteikumu pieņemšanu, kas paredz no šī gada 1.decembra pārtraukt valsts finansējuma piešķiršanu šāda profila slimnīcām. Līdz ar to ārstniecības iestāde vairs nesaņemtu finansējumu no Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) un nevarētu uzturēt slimnīcas stacionāru.Jelgavas Domes priekšsēdētāja vietniece Irēna Škutāne «Ziņām» atzina, ka valsts finansējuma pārtraukšana arī ir galvenais iemesls šāda pašvaldības lēmuma pieņemšanai. Tā pilsētas Domes iegriba, lēmums saistīts ar Veselības ministrijas īstenoto sistēmas optimizicāciju tā saucamā «māsterplāna» ietvaros. Jelgavas tuberkulozes slimnīcas ambulatorā daļa saglabāsies, kļūstot par SIA «Jelgavas poliklīnika» struktūrvienību. Tai ierādītas telpas Jelgavā, Stacijas ielā 13. Līdz nākamā gada 1.janvārim slimnīcas ambulatorā daļa vēl turpinās strādāt līdzšinējās slimnīcas telpās Viestura ielā 15.Slimnīcas likvidācijai no valsts saņemti 100 000 latu. No tiem 67 000 izmaksās pabalstos slimnīcas darbiniekiem, bet pārējo naudu izlietos slimnīcas ambulatorās daļas aprīkojumam Stacijas ielā.Jelgavas Tuberkulozes slimnīcā «Ziņas» noskaidroja, ka darbiniekiem iestādes likvidācija nav īpašs pārsteigums, jo šāda iespēja tiek izskatīta jau aptuveni 10 gadus un ir Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūras realizētās fiziatrijas pakalpojumu centralizācijas politikas sastāvdaļa.Stacionāros pakalpojumus pēc 1.decembra tuberkulozes slimnieki Latvijā varēs saņemt Rēzeknē, Jēkabpilī, Liepājā un Rīgā, slimnīcā «Jugla». Multirezistentie slimnieki, tāpat kā līdz šim, stacionāri tiks ārstēti Dobeles rajona Lielbērzē un Ogres rajona Ceplīšos.

Pievieno komentāru

Citas ziņas