Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veterinārārsti tiekas seminārā, kas veltīts suņu slimības polineiropātijas uzliesmojumam

Polineiropātijai (lat. Megaesophagus) veltītajā LLU un Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) kopīgi rīkotajā veterinārmedicīnas profesionāļu – LLU Veterinārmedicīnas fakultātes mācībspēku, esošo un topošo veterinārārstu – seminārā–paneļdiskusijā par bīstamās suņu saslimšanas uzliesmojuma izpēti piedalījās vairāk nekā 70 dalībnieku (LLU Veterinārmedicīnas fakultātes un Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāvji, praktizējoši veterinārārsti un veterinārmedicīnas studenti), informē LVB priekšsēdētāja Māra Viduža.

LVB pētījuma darba grupas vadītāja Ilze Matīse van Houtana skaidro, ka semināra mērķis bija veterinārmedicīnas profesionāļu lokā pārrunāt un detalizēti skaidrot  līdzšinējo pētījuma gaitu, analizēt atradnes un veicināt sadarbību veterinārārstu vidū: «Labāka izpratne par slimību, kas pēdējā gada laikā skārusi negaidīti lielu suņu skaitu, ļaus kolēģiem nodrošināt pacientus ar labāku pakalpojumu un pasargāt dzīvniekus no ciešanām, kā arī būt pārliecinātākiem sava viedokļa paušanā sabiedrībā. Ir svarīgi, lai informēti būtu ne tikai praktizējošie veterinārārsti, bet arī mācībspēki un studenti.»

Savukārt LLU Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Ilmārs Dūrītis, atklājot semināru, uzsvēra, ka ir gandarīts semināra dalībnieku vidū redzēt gan tik daudz veterinārmedicīnas speciālistu ar lielu gadu stāžu, gan topošos veterinārārstus. «Mums kā veterinārārstiem ir svarīgi, lai ir savs profesionālais viedoklis, kas balstīts uz reāliem un konkrētiem faktiem, kas pamatoti ar argumentiem. Politikai nav vietas profesionālos jautājumos.»

Latvijā pēdējo divu gadu laikā apstiprināti vairāk nekā 200 iepriekš reti diagnosticētas slimības gadījumu suņiem – barības vada paplašināšanās (megaesphagus) un paliekoši nervu traucējumi, kuru dēļ daudzi suņi jau ir miruši. Līdz šim pētījumos savāktie dati liecina, ka saslimšanai varētu būt saistība ar barības «Dogo» izbarošanu suņiem – vairāk nekā 90 procenti no slimajiem suņiem ir baroti ar šo barību. Nesagaidot adekvātu valsts iestāžu rīcību, LVB izveidojusi darba grupu polineiropātijas cēloņu tālākai izpētei. Portālā ziedot.lv ar Latvijas ārstu biedrības atbalstu sākta līdzekļu vākšana neatkarīga pētījuma veikšanai. Piecu dienu laikā bija saziedota vairāk nekā trešdaļa nepieciešamās summas.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas