Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina upju tīrīšanas talkas

Rūpējoties par upju veselību, arī šogad Jelgavas novadā tiek rīkotas upju tīrīšanas talkas, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents, ziņo pašvaldība. Pirmā tīrīšana noritējusi jau šodien Elejā, kad talciniekiem bija iespēja sakopt Elejas muižas apbūves grāvju sistēmu. Kopumā paredzētas trīs šādas talkas, vēl attīrot arī Platones un Vilces upju posmus.

Talkas aizsākās 2011. gadā, kad tika tīrīts Svētes upes posms. Piesaistot zinošu un sertificētu ekspertu – Lauru Grīnbergu –, izkristalizējušies nepieciešamie darbi izvēlētajām šā gada vietām. Upes tiks atbrīvotas no aizaugumiem, atbrīvotas no sakritušiem kokiem, kas nereti traucē upes tecējumam, kā arī tiks izpļautas un attīrītas no krūmiem.

Tā 22. jūlijā pulksten 10 talcinieki tiek gaidīti Platones upē pie Lielplatones muižas, bet 12. augustā pulksten 9.30 – Vilces upē (tikšanās vieta pie Vilces muižas).

Iepriekšējos gados novads upju tīrīšanu nodrošināja ar projektu piesaisti, bet šogad projektu līdzekļi sakopšanas darbos netiks likti lietā. Lai upju tīrīšanu varētu veikt kvalitatīvāk, izveidojusies sadarbība ar biedrību «Liel.Barons», kas palīdzēs upju tīrītājus nodrošināt ar nepieciešamo inventāru – neoprēna zābakbiksēm un krūmgriežiem.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas